• USD 26.9
  • EUR 31.7
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

У Зеленського відкинули відмову від співпраці з МВФ

Україна буде продовжувати співпрацю з МВФ, оскільки Україна є повноправним членом Фонду

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив радник президента з економічних питань Олег Устенко в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Україна, навіть якщо не проходить через кризу, продовжує співпрацю з МВФ. Тому сказати, що ми відмовимося від співпраці, означає зовсім нічого, бо ми будемо продовжувати бути акціонерами МВФ. Ми є повноправним членом МВФ. І боргова політика, і співпраця з МВФ, і можливості виходу на зовнішні ринки запозичення капіталу в Україні не сприймаються як суто економічна тематика, вона піднімається на прапори усіх політичних партій, які на цьому намагаються заробити додатковий політичний капітал", — сказав він.

Устенко пояснив, як можуть складатися відносини з МВФ.

"Що стосується можливості відмови від нашої співпраці з МВФ, я думаю, що в першу чергу мається на увазі, що ми не будемо в програмі співпраці з МВФ в активному фінансуванні. Це цілком можливо. Але ми маємо розуміти, що в цьому випадку ми повинні не мати дефіциту держбюджету, а ще краще – знаходитись у зоні профіциту. Або ми будемо думати, що є якісь альтернативні джерела покриття цього дефіциту", — сказав він.

Нагадаємо, в інтервʼю західним ЗМІ президент Володимир Зеленський заявив, що Україна розраховує на отримання чергового траншу від Міжнародного валютного фонду восени, але в разі його відсутності в країні не буде глобальних проблем.

Аналітики Bank of America вважають, що Україна може спробувати відмовитися від співпраці з МВФ під час виборчого циклу 2023-2024 років.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua