• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Україна націлилася на Китай: Стефанішина назвала цікаві для обох країн галузі

Реклама на dsnews.ua

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина розповіла про головні напрямки співробітництва з Китайською народно Республікою

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Кабінету міністрів, передає "ДС".

Напрямки співробітництва обговорювали під час зустрічі віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної з надзвичайним і повноважним послом КНР в Україні Фань Сяньжуном.

Стефанішина, зокрема, акцентувала на партнерстві в аграрній галузі.

"90% кукурудзи, яку імпортував Китай у 2019 році, було українського походження. Ми не зупиняємось на цьому і прагнемо створити ще більше можливостей для українського бізнесу щодо експорту в Китай, а також реекспорту в інші країни, зокрема через вільні митні зони в КНР. Це стосується таких продуктів, як зернові, м’ясо, риба, яйця, ягоди і фрукти, молочні продукти, рослинні масла, кондитерські і лікеро-горілчані вироби, компоненти кормів для тварин та інші продукти. Зараз ми це обговорюємо з нашими китайськими партнерами", – зазначила вона.

Сторони також обговорили подальше співробітництво в інвестиційних проєктах, зокрема – розвиток таких напрямків:

  • індустріальних парків, що спеціалізуються на зберіганні, переробці, перевалці продовольчих товарів;
  • технологічних парків з розвитку та інтеграції виробництва і переробки сільськогосподарських продуктів;
  • інвестиційних проектів у сфері транспортної інфраструктури й енергетики, розширення переліку таких проєктів в рамках ініціативи КНР "Один пояс, один шлях".

"Україна вже ухвалила з КНР план дій із реалізації ініціативи спільного будівництва "Економічного поясу Шовкового шляху" та "Морського Шовкового шляху ХХІ століття". Зараз ми переходимо до розробки дорожньої карти і створення робочої групи між посольством КНР та Офісом віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України з метою інтенсифікації співробітництва", — окреслила подальші кроки Стефанішина.

Як писала "ДС", президент США Дональд Трамп повідомив, що відклав торгові переговори з Китаєм.

    Реклама на dsnews.ua