• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Україна обклала вантажівки і автобуси з Білорусі 35%-им митом

Міжвідомча комісія України з міжнародної торгівлі ввела обмеження на поставки вантажного, будівельного, пасажирського та спеціального автомобільного транспорту з Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Таке рішення комісія прийняла у відповідь на встановлені факти дискримінаційних і недружніх дій з боку Республіки Білорусь щодо законних прав та інтересів суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України (підприємств автомобілебудування), передає "ДС" з посиланням на рішення комісії.

Зокрема, комісія встановила, що Білорусь створила штучні бар'єри щодо імпортованих з України колісних транспортних засобів у вигляді утилізаційного збору і нерівних умов участі в держзакупівлі, в результаті чого ускладнюється доступ продукції українських підприємств на білоруський ринок.

Згідно із заявою комісії, такі дії Білорусі суперечать Договору про зону вільної торгівлі і вважаються дискримінаційними і недружніми. З огляду на вищевикладене, комісія "вирішила як адекватну міру у відповідь ввести спеціальне мито щодо імпорту в Україну товару походженням з Республіки Білорусь" в розмірі 35% від митної вартості. Зокрема, мито вводиться на вантажівки, автобуси і спецтехніку білоруського виробництва.

Рішення вступить в силу через 10 днів.

Зазначимо, раніше більшість видів транспорту доставлялися в Україну безмитно.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua