• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Україна запропонувала Європі створити Міжнародний газовий фонд для захисту від Росії

Україна та Європа мають об’єднати зусилля, щоб усунути ризик надмірної залежності від "Газпрому" в довгостроковій перспективі

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Таку заяву зробив міністр енергетики Герман Галущенко 17 листопада в ході онлайн-дискусії Talks Geopolitics Європейського політичного центру (EPC), повідомляє "ДС" з посиланням на прес-службу Міненерго.

Україна запропонувала концепцію Регіонального партнерства для енергетичної безпеки (Regional energy security partnership, RESP). Вона передбачає в короткостроковій перспективі забезпечення додаткових потоків газу у район Баумгартена цієї зими українським маршрутом. Середньострокова складова передбачає створення спільного Міжнародного газового фонду: має бути сформований газовий запас, який зберігатиметься в українських газосховищах, а учасники Фонду матимуть доступ до газового запасу у кризових ситуаціях. У довгостроковій перспективі буде розроблено комерційно привабливі умови для доставки газу з додаткових джерел у район Баумгартена, зокрема, для резервних сховищ газу.

"Ми вже запропонували забезпечити додаткові потоки газу в Європу. Крім того, ми готові надати знижку на тарифи нашого оператора ГТС. І впевнені, що це один з ефективних методів подолання енергетичної кризи і дефіциту газу в сховищах Європи. Проте йдеться не про фінанси, йдеться про безпеку постачання газу і готовність України її забезпечити", — підкреслив Галущенко.

"Якщо ми зможемо об’єднати зусилля і будемо діяти в наших спільних інтересах, це допоможе протидіяти тактичним рухам з боку Росії. Нам вдасться відстояти європейські цінності, які Росія ставить під сумнів, а також створити гнучкий і зручний для споживачів ринок, який не зможе бути предметом маніпуляцій", — додав міністр.

Як повідомляла "ДС", 16 листопада вартість 1 тисячі кубометрів газу на європейській біржі вперше з жовтня перевищила $1100.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua