• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Україна представила у Парижі проєкти "Великого будівництва" на 1 млрд євро

Україна розраховує залучити додаткових 1 млрд євро інвестицій та готує спільні проєкти з Францією у рамках програми президента Володимира Зеленського "Велике будівництво"

Реклама на dsnews.ua

Про це розповів міністр інфраструктури Олександр Кубраков за підсумками конференції Paris InfraWeek-2021, яку щороку проводить у Парижі Міністерство економіки і фінансів Франції.

"У цьому році у фокусі Paris InfraWeek – Україна. Цьому сприяли два ключові фактори – активна співпраця наших країн за останні 2 роки та перші помітні результати "Великого будівництва", — зазначив Кубраков.

Він нагадав, що цьогоріч Україна і Франція підписали Рамкову угоду загальною вартістю 1,3 млрд євро, а нові програми потенційно додадуть ще мільярд інвестицій.

Зокрема, в галузі авіації Міністерство інфраструктури почало співпрацю з французькою консалтинговою компанією Aerogestion, з якою розробляють проєкт створення національного авіаперевізника. Його презентують до кінця року. Крім того, вивчають можливість співпраці ДП "Антонов" та AirBus для вантажних перевезень та пожежних літаків.

Також у Парижі представили результати програми президента Володимира Зеленського "Велике будівництво" і проєкти, до яких залучатимуть приватні інвестиції та міжнародних партнерів. Один із них – будівництво нової дороги за маршрутом Краковець – Львів – Броди – Рівне.

"Про першу секцію цієї дороги на маршруті Львів — Краковець говорять вже більше 10 років, спроби концесійного конкурсу у 2016-му не мали успіху. Зараз ситуація істотно змінилася – виріс трафік, Україна навчилася швидко і якісно будувати дороги і, врешті-решт, до проєкту ввійшла компанія із приватною ініціативою. До кінця року завершується розробка ТЕО, і вже наступного очікуємо конкурс і старт проєкту", — повідомив Кубраков.

Україна і Франція співпрацюватиме і в галузі залізничного транспорту.

"Alstom та Укрзалізниця фіналізують контракт. Це наближає нас до головної мети – оновлення потягів УЗ, швидших та комфортніших подорожей залізницею. Для нас важливо зберегти домовлений обсяг локалізації виробництва та доступне фінансування", — додав міністр.

Як повідомлялось, за програмою президента Володимира Зеленського "Велике будівництво" почнеться оновлення рухомого складу УЗ, створення мережі зручного приміського сполучення і запуск City Express у Києві, Харкові та Дніпрі.

    Реклама на dsnews.ua