• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Україна профінансує будівництво мосту в Молдову

Реклама на dsnews.ua

Україна профінансує будівництво мосту через річку Дністер, який стане частиною нової автомагістралі, що з’єднає Київ і Кишинів

Про це розповів заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква в інтервʼю "ТСН", передає "ДС".

"Одним із проектів, який ми почнемо негайно, стане будівництво мосту через річку Дністер у районі Ямпіль-Косеуць і відповідної магістралі, яка зʼєднає Київ і Кишинів. І не просто зʼєднає, а дасть змогу майже за п’ять годин доїхати автомобілем від Києва до Кишинева через новозбудований міст. Будівництво цього мосту фінансуватиметься за рахунок державного бюджету України", — заявив Жовква.

"Укравтодор" уже працює над нормативно-правовим забезпеченням фінансування, зазначив посадовець.

Також, за його словами, Україна добудує частину магістралі від Києва безпосередньо до мосту.

"Там більша частина вже побудована, відновлена або реконструйована. Молдова, зі свого боку, добудовуватиме власну частину цієї магістралі. І, знову ж таки, у них частина цієї дороги вже побудована. Тому це абсолютно реалістичний проект із реалістичним фінансуванням. Залишилося тільки його виконати. Відповідні доручення двох президентів українська і молдовська сторона отримали", — каже Ігор Жовква.

Як писала "ДС", президентка Молдови Майя Санду збирається під час майбутнього візиту до Брюсселя попросити Євросоюз провести повну експертизу ситуації на Дністрі через намір України побудувати на річці декілька електростанцій.

    Реклама на dsnews.ua