• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Україна виходить з ЗВТ з РФ, піднімає мита на російські товари і вводить торговельне ембарго – Яценюк

Реклама на dsnews.ua
За словами прем'єр-міністра, не Україна почала цю війну

Україна виходить із зони вільної торгівлі з Російською Федерацією, піднімає мита на всі російські товари і вводить торговельне ембарго на ряд товарів, виготовлених в РФ. Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк в "10 хвилинах з прем'єр-міністром України "Україна-це Європа", передає "ДС".

Він, зокрема, зазначив, що у зв'язку з набранням чинності Угоди про зону вільної торгівлі Росія, як і очікувалося, ввела торгове ембарго проти України і незаконно вийшла з зони вільної торгівлі.

"Наш наступний - Україна виходить із зони вільної торгівлі з Російською Федерацією, піднімає мита на всі російські товари і вводить торговельне ембарго на продовольчі товари, виготовлені в Російській Федерації, а також на товари машинобудування і вагонобудування", - заявив прем'єр, додавши, що "ми діємо дзеркально. Не ми розпочали цю війну. Але агресор буде покараний".

Також Яценюк підкреслив, що угода про ЗВТ між Україною та Євросоюзом - "це саме та Угода, за яку мільйони українців боролися на Майдані": "Це саме та перспектива для української економіки стати конкурентною, сильної, зразковою і тією економікою, яка залучає інвестиції з Європейського Союзу, створює нові робочі місця, що торгує вільно з Європою і яка дає можливість українському бізнесу розвиватися і йти вперед".

При цьому глава Кабміну підкреслив, що угода про ЗВТ означає насамперед безмитну продаж українських товарів до Європи та європейських товарів в Україну: "Це конкуренція, що є викликом для внутрішнього виробника. Але в першу чергу - це можливість для українського бізнесу стати більш сильним, більш конкурентним і завойовувати нові ринки".

10 хвилин із Прем'єр-міністром. Україна - це Європа

Сердечно вітаю вас з Новим 2016 роком! Для нас це не просто новий календарний рік. Для всіх нас це рік справжньої європейської інтеграції, поступу до найбільшого європейського ринку і наш шлях до великої європейської сім'ї.

Gepostet von Арсеній Яценюк am Sonntag, 3. Januar 2016

Читайте також:

Крім того, прем'єр додав, що Росія "робила все для того, щоб Україна не стала частиною європейського простору, щоб ми не повернулися на свою історичну європейську сім'ю": "Колишній режим відмовився підписати Угоду про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом. І мільйони українців вийшли на вулиці. І ми перемогли".

Нагадаємо, з 1 січня 2016 року Росія припинила действие договору про зону вільної торгівлі з Україною. З цього ж дня набула чинності Угода про поглиблену і всеосяжну ЗВТ між Україною та ЄС.

    Реклама на dsnews.ua