• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Україна вийшла в лідери по впровадженню криптовалюти. Чому і хто помагає?

Відсутність фондового ринку, ненадійність банків, дорога для більшості нерухомість зумовили високий інтерес українців до криптовалюти

Shutterstock
Реклама на dsnews.ua

Автори Coindesk Анна Байдакова і Денні Нельсон, посилаючись на доповідь компанії Chainalysis, повідомили , що Україна опинилася в лідерах по розповсюдженню криптовалюти і пояснили, завдяки чому.

Відповідно до нового звіту аналітичної компанії Chainalysis, країни, що розвиваються, стимулюють роздрібне розповсюдження криптовалюти, і Україна тут у лідерах.

Україна, Росія і Венесуела входять до трійки лідерів з розповсюдження криптовалюти, відзначається в Глобальному індексі прийняття криптовалюти Chainalysis, опублікованому у вівторок напередодні оприлюднення доповіді компанії про глобальні тенденції у використанні криптовалюти.

Згідно з рейтингом Chainalysis найбільші за сумою транзакції як і раніше проводяться в США і Китаї, проте, не враховуючи найбільших власників криптовалюти, українці, росіяни і венесуельці є найбільш активними роздрібними користувачами цифрових валют. За ними слідують Китай, Кенія і США.

Chainalysis вимірював прийняття криптовалюти, враховуючи вартість цифрових активів, що пересилаються, кількість депозитів у криптовалюті та обсяг роздрібних транзакцій. Дані співвіднесли з паритетом купівельної спроможності на душу населення і кількістю користувачів інтернету в кожній країні.

«Список «переможців» може викликати здивування, але тільки на перший погляд", — зазначає керівник відділу досліджень Chainalysis Кім Грауер. Наприклад, у Росії є досвід використання сервісів електронних платежів, пояснила Грауер. Люди звикли до цифрових платежів, тому і перехід на криптовалюту проходить більш плавно.

В Україні, в свою чергу, «дійсно технологічне населення», додала вона, і в обох країнах також «насправді сприятливе середовище для стартапів». У Східній Європі також фіксується найбільше кіберзлочинів, ніж в інших регіонах, що може збільшити завантаженість криптовалютного ринку.

Реклама на dsnews.ua

Як раніше повідомляв CoinDesk, Україна є лідером з поширення криптовалюти, маючи технічно підковане населення і уряд, що демонструє інтерес до криптовалюти, який у даний час у співпраці з місцевими авторами блокчейнів розробляє правила для даної галузі.

Шаблони використання криптовалюти в кожній країні різні. Україна і Росія активно використовують криптовалюту для міжкорпоративних і транскордонних транзакцій, що дозволяє уникати обтяжливих банківських процедур. У Венесуелі люди більше використовують криптовалюту як заощадження і для p2p-транзакцій.

«Люди в Венесуелі купують криптовалюту не тільки тому, що це цікаво чи круто, а тому, що шукають стабільну валюту», — сказала Грауер. Вона додала, що між Венесуелою і Аргентиною також діє активний ринок грошових переказів.

За словами Грауер, у Росії, Венесуелі і Україні поширення криптовалюти більшою мірою стимулюється роздрібними інвесторами, в той час як у Китаї і США головними драйверами зростання є криптокити

«Дивлячись на частку переказів, що перевищують $100 тис., ми помітили, що за останній рік рівень усієї бізнес-діяльності в Північній Америці в цілому збільшувався», — сказала вона.

З цих трьох країн вихід України в лідери може здатися несподіваним, оскільки країна здебільшого перебуває поза полем зору світового криптоспівтовариства. Розташована в Східній Європі з населенням 42 млн чоловік, країна має нестабільну економіку, але в той же час там проживають технічно підковані люди, що, мабуть, є хорошим рецептом для поширення криптовалюти.

Міністерство цифрової трансформації України заявляло, що причин популярності криптовалюти серед українців, є кілька: велика спільнота розробників блокчейнів і в цілому технічно підковане населення, складні процедури для експортних та імпортних операцій і відсутність фондового ринку в країні. Усе це спонукає людей спробувати щастя з цифровими активами, йдеться в блозі міністерства.

Михайло Чобанян, засновник першої в Україні криптобіржі Kuna, каже, що оборот криптовалюти у малого бізнесу, який використовують криптовалюту для обходу валютних правил, за приблизними оцінками, щотижня може досягати $5 млн. За його словами, в основному такі підприємства оплачують імпорт з Туреччини і використовують Tether (USDT) у 90% транзакцій.

На думку Чобаняна, в Україні також багато роздрібних криптоінвесторів. За його словами, Kuna щодня проводить роздрібні криптовалютні угоди на суму близько $800 тис. І це лише невелика частина від загального обсягу роздрібних продажів, враховуючи популярність бірж, таких як Binance і EXMO, а також велику кількість готівки у позабіржових дилерів у країні.

Роздрібним інвесторам цікава криптовалюта, оскільки в Україні не так багато інших варіантів для накопичення заощаджень і отримання пасивного доходу. Економіка слабка, фондового ринку немає. За словами Чобаняна, банки часто зазнають краху, а інвестиції в нерухомість для багатьох обходяться занадто дорого.

У той же час у криптовалюті низький поріг для участі, більш прості вимоги та її безпечніше зберігати, ніж готівку.

Олександр Борняков, заступник міністра цифрової трансформації України, вважає, що найбільш активними користувачами криптовалюти в країні є приватні особи, а не бізнес.

«Вони використовують криптовалюту для невеликих інвестицій і торгівлі», — пояснив він.

Але він визнає, що поки це необгрунтоване припущення, оскільки офіційної статистики використання криптовалюти в країні немає.

    Реклама на dsnews.ua