• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Українські компанії, на відміну від європейських, проводять екомодернізацію без держдопомоги, — "Метінвест"

Щоб досягти нульового показника викидів вуглецю до 2050 року, Україні та її компаніям знадобиться суттєва фінансова допомога. Зараз же промислові компанії в Україні проводять модернізацію виробництва відповідно до екологічних норм за власні гроші, тоді як європейські — отримують фінансування в рамках програм переходу не зелені технології

Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв'ю Brussels Times заявив генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков, передає "ДС" із посиланням на uaprom.

«На відміну від багатьох компаній у ЄС, які отримують підтримку від Європейської комісії для модернізації та переходу на зелені технології, українським компаніям доводиться самостійно фінансувати свої проєкти з модернізації, оскільки державної допомоги немає», — сказав Риженков.

Зокрема, він нагадав, що в 2020 році Метінвест завершив модернізацію аглофабрики на ММК ім. Ілліча, вклавши в цей проєкт 160 млн доларів.

Він висловив надію, що подальші дії уряду України щодо зниження викидів CO2 і гармонізація українського екологічного законодавства з європейським «відкриють українським компаніям доступ до фінансових ресурсів для прискорення модернізації та декарбонізації національних галузей».

У той же час гендиректор Метінвесту розраховує на те, що влада ЄС «ретельно оцініть і вивчить» можливі наслідки, перш ніж прийняти остаточне рішення про формат і обсяг застосування так званого вуглецевого податку або CBAM.

«Врешті-решт, для декарбонізації всієї Європи будуть потрібні зусилля кожної конкретної країни, в тому числі і України. При цьому важливо зробити так, щоби декарбонізація не призвела до деіндустріалізації ЄС і України зокрема. Імпорт з України є важливою частиною моделі по перекату сталевої продукції, яка приносить значну користь ринку ЄС», — зазначив Риженков.

    Реклама на dsnews.ua