• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Український ринок держзакупівель безпрецедентно відкритий в односторонньому порядку, — заступник міністра економіки Качка про локалізації

Реклама на dsnews.ua

Український ринок державних закупівель безпрецедентно відкритий в односторонньому порядку

Про це заявив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства – торговий представник України Тарас Качка під час круглого столу "Локалізація в машинобудуванні: як Україні перемогти у конкуренції", передає "ДС".

За його словами, питання перегляду доступу іноземної продукції в українських державних закупівель «висів» у повітрі давно і серйозно.

«Наш ринок державних закупівель безпрецедентну відкрито в односторонньому порядку. Це було зроблено, щоб побороти корупцію. Це повинно вирішити проблему державних фінансів, а не економіки. І те, що ми маємо зараз — хороша система», — зазначив він.

Водночас, як зауважив торгпред, український ринок держзакупівель відкрито в односторонньому порядку для близько 80% всіх держав, зокрема для Казахстану, Білорусі та Туреччини. А взаємний доступ на ринок Україна має з Євросоюзом, Швейцарією, Норвегією, Японією, США, Австралією і Молдовою.

За словами Т. Качки, Україна повинна «налаштувати» свою систему закупівель для більшої присутності на ринках держзакупівель інших держав.

«Сама ідея законопроєкту чудова. Перша частина — це про сертифікації і можливості бути інтегрованим з великим виробником, коли українські компанії сертифікують свою продукцію у міжнародних виробників. Це дуже важливо і дає можливість виконати норму по локалізації. Якщо наші виробники зможуть це зробити, то це буде успіхом навіть без закону про локалізації. Друга дуже важлива річ — наріжним каменем у системі є суверенітет замовника. І більшість проблем українських виробників в українських держзакупівлях пов'язано не стільки з системою, скільки з тим, як замовники прописують вимоги. Якби у нас не було проблеми з замовниками і всі вони були б націлені на українського виробника, то ми могли б налаштувати систему держзакупівель так, як це робиться в Європі», — пояснив заступник міністра.

За словами чиновника, цей закон не проти Євросоюзу, а більше спрямований на структуризацію українського внутрішнього ринку.

У той же час, коментуючи критичні заяви Євросоюзу щодо цього законопроєкту, Т. Качка повідомив, що і ЄС також намагається врегулювати проблеми, пов'язані з державними закупівлями.

«Нас чекає багато невідомого, але я б не був песимістичними чи оптимістичними. Нас чекає боротьба за розвиток машинобудування», — резюмував чиновник.

Як повідомлялося, у Верховній Раді України 24 червня поточного року зареєстровано законопроєкт про локалізації, який є ключовою ініціативою у сфері промислової політики, спрямованої на розвиток машинобудування. Співавторами законопроєкту виступили Дмитро Наталуха, Роксолана Підласа, Дмитро Кисилевський, голови депутатських фракцій і груп, парламентських комітетів, а також члени комітету економічного розвитку та інших депутатів — всього 38 співавторів.

Законопроєкт поширюється на чотири підгалузі машинобудування: ж/д транспорт, міський пасажирський транспорт, комунальна техніка, спецтехніка, енергетичне машинобудування. При цьому передбачається вимога локалізації на рівні 25-40%, локалізація є кваліфікаційним критерієм для участі в закупівлі. Методику визначення ступеня локалізації затверджує Кабінет міністрів.

    Реклама на dsnews.ua