• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Україна може допомогти США увійти на європейський нафтогазовий ринок, — експерт

Реклама на dsnews.ua

У України і США збігаються інтереси в нафтогазовій сфері. Україна може стати європейським центром транспортування одного з видів сировини

Про це під час презентації доповіді "США і Україна: порядок денний за Байдена" заявив експерт програми "Міжнародна і внутрішня політика" Українського інституту майбутнього, один з авторів доповіді Ігор Тишкевич, передає "ДС".

"Ми маємо конкуренцію Сполучених Штатів і спроби увійти на європейські газовий та нафтовий ринки. Україна може стати місцем транспортування одного з видів сировини. Я говорю про ту ж нафту — (нафтогон — "ДС") Одеса-Броди. Сьогодні, принаймі, нафтогон вже працює, хоча б за рахунок тієї нафти, яку купуватиме Білорусь у Азербайджану. Це означає, що Україна може поставити питання перед Сполученими Штатами Америки, Китаєм і союзниками щодо формування коаліції держав, я тут знову таки уникаю Триморʼя і так далі. Ці держави, які сидять на нафтогоні "Дружба" на заміщення російської нафти", — сказав Тишкевич.

За його словами, це може бути "функціоналом" України, якщо Київ "стане драйвером цих процесів".

Нагадаємо, експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього, один з авторів доповіді Ілля Куса висловив думку, що адміністрація нового президента США Джо Байдена буде сприймати Україну не як окремий напрямок зовнішньої політики Штатів, а тільки як елемент в стратегії відносин з Росією.

    Реклама на dsnews.ua