• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Україна може піднятись на 10-20 сходинок у рейтингу Doing Business-2021, — Петрашко

За попередніми підрахунками, Україна може поліпшити свої позиції і піднятися на 10-20 сходинок в рейтингу Doing Business 2021, який характеризує легкість ведення бізнесу в країні

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко, передає "ДС".

Рейтинг складається фахівцями Світового банку. Минулого року Україна посіла 64-у позицію з-поміж 190 країн-учасниць.

"Рейтинг "Doing business" від Світового банку є одним з найвпливовіших рейтингів, який слугує додатковим маркером для інвесторів. Цього року, не дивлячись на вплив та наслідки COVID-19, ми продовжили працювати над важливими законодавчими змінами, які роблять інвестиційну діяльність більш легкою, захищеною і привабливою. То ж Україна має всі шанси продемонструвати покращені позиції, що дасть позитивний сигнал новим інвесторам, як внутрішнім, так і зовнішнім", — вважає Петрашко.

Щороку експерти Світового банку визначають рейтинг країн за 10 індикаторами. Зміна позиції України залежатиме від декількох факторів: від кількості змін, які зарахують експерти, динаміки досягнень інших країн та від того, чи зміниться методологія рейтингу як така.

Наразі Мінекономіки провело власний попередній аналіз за кожним з 10 показників, щоб визначити можливу позицію України в рейтингу-2021.

"Мінекономіки проаналізувало понад 30 законодавчих змін, які були впроваджені в Україні за програмний період та можуть вплинути на рейтинг країни цього року. Загалом, за всіма 10 компонентами Україна демонструє суттєвий прогрес", — зазначає міністр економіки.

До трійки найбільш результативних оновлень належить сфера захисту міноритарних інвесторів від зловживань з боку власників контрольних пакетів акцій, що обіцяє покращити рейтинг України за відповідним компонентом на 50 позицій, а також суттєве спрощення реєстрації ТОВ, за рахунок чого можна Україна може піднятись на 15 позицій за цим компонентом. Також, вважають у Мінекономіки, відчутного прогресу вдалося досягти у спрощенні процедури оформлення банкрутства — за цим показником Україна претендує на 60 додаткових сходинок.

Також на позиції в рейтингу позитивно впливатимуть зміни в отриманні дозволів на будівництво, зокрема, відміна пайового внеску при будівництві промислових об’єктів, а також здешевлення підключення до електричних мереж в середньому на 18,9 % по всій країні, низка дерегуляційних змін в адмініструванні податків та скорочення часу торговельних операцій як для експортерів, так і для імпортерів.

Підрахунки експертів Мінекономіки не беруть до уваги ріст інших країн в рейтингу, а також цьогорічні планові оновлення критеріїв оцінки ключових показників, від яких також залежить динаміка просування України.

Як повідомляла "ДС", раніше Ігор Петрашко висловив думку, що рівень інфляції, який сприятиме економічному зростанню України, може складати 8-9%.

    Реклама на dsnews.ua