• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Україна перетворюється на сировинну державу. І це катастрофа, — Бахматюк

Реклама на dsnews.ua

Перетворення на сировинну державу є катастрофою для України, через відсутність нових технологій і скорочення напрямків виробництва

Про це Олег Бахматюк, власник групи компаній "Укрлендфармінг", розповів у інтерв’ю Дмитру Гордону, повідомляє "ДС".

"Ви знаєте, що ми метал не експортуємо? Ми перетворились на експортера руди, кукурудзи, пшениці і – перший елемент переробки – соняшникової олії. Все! Фактично це буде скоро 80 процентів ВВП, бо всі інші сегменти будуть стискатись. Це недобре. Це неправильно. Це величезна кон’юнктура. Але купляє нашу залізну руду Китай. Для чого? Тому що йому дешевше купляти руду і будувати мости в пустелі, чим мільйонам людей платити дотації", — сказав Бахматюк.

"Насправді Україна проходить зараз не самий кращий шлях: перетворення на сировинну державу. В тому числі, і через пандемію. А це катастрофа. Тому що усі інші напрямки скорочуються, у нас немає речей, які генерують добавлену вартість: ми не залучали інноваційні процеси протягом 20-ти років", — додав він.

Бізнесмен нагадав, що зараз йде третя технологічна революція, яка передбачає інновацію, яка йде з використанням усіх нових технологій — нанотехнологій, ІТ-технологій, ресурсних технологій, управління людськими масивами.

"Маса речей, в яких Україна просто не присутня", — підкреслив він.

    Реклама на dsnews.ua