• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Україна ще на крок наблизилася до "промислового безвізу", — Мінекономіки

Перший звіт експертів місії ЄС дає позитивну оцінку щодо високого ступеню імплементації українського законодавства до європейського у рамках "промислового безвізу"

Експерти оцінили рівень транспозиції кожного з 80 нормативних актів ЄС
Експерти оцінили рівень транспозиції кожного з 80 нормативних актів ЄС
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Мінекономіки, передає "ДС".

Як зазначається, у травні завершилася робота першої попередньої оціночної місії ЄС, за результатами якої представлено перший офіційний звіт. Він є фундаментом для подальших дій щодо нормативних документів ЄС; уточнення перекладів та таблиць відповідності, а також для подальшого аудиту роботи національної інфраструктури якості.

"Ми стали на ще один вагомий крок ближче до укладання "промислового безвізу". Перший звіт експертів місії ЄС з високою позитивною оцінкою щодо відповідності нашої нормативно-законодавчої бази до бази ЄС — це дійсно "зелене світло" до подальших важливих етапів. Вперше за всю незалежність України ми рухаємось до цілі "промисловий безвіз" дуже впевнено, системно і планомірно. Вперше за багато років відбулася комплексна оцінка всіх документів, необхідних для укладання угоди", — прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко. 

Експерти оцінили рівень транспозиції кожного з 80 нормативних актів ЄС, імплементація яких буде потрібною для укладання угоди з "промислового безвізу". Щодо 67 дійшли висновку, що законодавчі акти ЄС належним чином транспоновані. Ще щодо 13 документів робота триває, стосовно шести з них було надано проекти відповідних нормативних актів ЄС.

Експерти ЄС надали рекомендації щодо нюансів транспозиції документів ЄС у національне законодавство, перекладу термінології, підготовки таблиць відповідності тощо. Також визначили блок питань, які необхідно врегулювати на стадії підготовки до укладання угоди, зокрема, щодо визнання маркування СЕ, участі в системах RAPEX і ICSMS.

Також експерти дійшли висновку, що національна інфраструктура якості працює на основі норм і принципів ЄС. Цей висновок дає "зелене світло" для наступного етапу в узгоджену плані дій укладання АСАА ("промислового безвізу")— оцінки роботи інституцій. Відтак у найближчі тижні розпочнеться комплексний аудит роботи усіх інституцій в сфері технічного регулювання.

Як писала "ДС", у Кабінеті міністрів України розраховують у 2021 році підписати з Європейським Союзом угоду про "промисловий безвіз".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua