• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Україна виділить на вакцину від коронавірусу 2,6 млрд гривень

Реклама на dsnews.ua

У наступному році на боротьбу з COVID-19 буде передбачено 19,4 млрд гривень, 2,6 млрд з яких Україна виділить на закупівлю вакцини від нового вірусу 

Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко на пресконференції 14 вересня, говорячи про збільшення видатків на медицину в 2021 році, передає "ДС" з посиланням на LB.ua.

"До 2023 року у нас є реальна можливість забезпечити видатки на охорону здоровʼя на рівні 5%. Іде збільшення в 2021 році до 4,2% ВВП на охорону здоровʼя порівняно з 3,4% в цьому, і ми плануємо вийти на рівень 5% у 2023 році", — сказав він.

Також, за його словами, в 2021 році збільшення видатків на медицину складе 27 млрд гривень. В основному це стосується зарплат по програмі медичних гарантій, придбання обладнання для опорних лікарень, розвиток екстреної медичної допомоги.

"Закупівля вакцин від COVID — на цю програму передбачено 2,6 млрд гривень", — уточнив міністр.

Крім вакцин, запевнив Марченко, планується виділити 15,8 млрд гривень за програмою медгарантій, а ще 1 млрд гривень виділять на запобігання коронавірусу в школах.

Як відомо, 4 вересня міністр охорони здоровʼя Максим Степанов повідомив про ведення перемовин Україною з компанією AstraZeneca щодо майбутньої закупівлі вакцин. Також переговори йдуть з іншими компаніями-лідерами, які перебувають на третій стадії випробувань.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоровʼя Максим Степанов заявив, що в першу чергу майбутню вакцину від коронавірусу після її розробки отримають люди з групи ризику, медики і педагоги.

У ВООЗ заявляли, що масова вакцинація від СОVID-19 у світі очікується не раніше середини 2021 року.

    Реклама на dsnews.ua