• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Україна відновила експорт електроенергії в Європу, зберігши імпорт з Білорусі

З 1 березня Україна відновила експорт електроенергії з "острова Бурштинської ТЕС" до європейської енергосистеми ENTSO-E

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані на платформі ENTSO-E, на які посилається "ДС".

За даними Нацкомпанії "Укренерго", станом на вечір вівторка, 2 березня, в Угорщину експортували 486 МВт електроенергії, Польщу — 210 МВт, Румунію — 93 МВт, загальний обсяг становив 789 МВт.

Водночас Україна імпортувала 410 МВт, зокрема, зі Словаччини — 188 МВт, Угорщини — 160 МВт, Румунії — 62 МВт. Крім цього, зберігався імпорт електроенергії в Обʼєднану енергосистему України (ОЕС) із Білорусі на рівні 100 МВт.

"За інформацією учасників ринку, відновлення експорту електроенергії в Європу стало можливим після зниження електроспоживання в Україні у результаті потепління, а також збільшення навантаження на АЕС, які зараз працюють у кількості 12 енергоблоків з 15", — пише "Економічна правда".

"У зимовий дефіцитний період три блоки на Бурштинській ТЕС замість експорту були розгорнуті на Україну, інші блоки виконували умови резервування потужності ENTSO-E, а також забезпечували споживачів самого острова. Природно, що зі зникненням дефіциту експорт відновився, адже ціна в Європі вище", — пояснив перший заступник голови Всеукраїнської енергетичної асамблеї Юрій Саква.

Як повідомлялося, станом на 1 березня запаси вугілля на складах ТЕС зросли на 41,4% в порівнянні з 22 лютого – до 425,6 тисячі тонн.

Нагадаємо, 27 січня Комітет Верховної Ради з питань енергетики підтримав законопроєкт про заборону імпорту електроенергії з Росії та Білорусі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua