• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Україна виконала 4 із 10 структурних маяків Меморандуму з МВФ, — Марченко

Реклама на dsnews.ua

Міністерство фінансів України очікує до кінця 2020 року транш від МВФ у межах чинної програми Стенд-бай, оскільки Україна вже виконали 4 структурні маяки програми із 10

Про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко в інтерв’ю порталу Мінфін, передає "ДС".

"Є сподівання, що ми отримаємо кошти ще у 2020-му, принаймні ми робимо все для цього можливе", — уточнив він.

За його словами, виконання ще двох структурних маяків – на фінальній стадії.

"Ми вже виконали чотири із десяти структурних маяків Меморандуму з МВФ… Проведено роботу зі скорочення непрацюючих кредитів. Приміром, у вересні частка проблемних кредитів (NPL) у банківському секторі зменшилась з 48% до 45,6%. Нарешті запущено ринок газу для приватних споживачів, які тепер можуть самостійно обирати постачальника газу", — зазначив він.

Також Марченко підкреслив, що виконані завдання з реформування митниці і податкової – створені єдині юридичні особи, вдосконалено статут НАК "Нафтогаз" і внесені зміни в положення, яким регулювалися заробітні плати наглядових рад і правлінь державних компаній. 

"Це, до речі, було одним із проблемних питань, і зараз воно знято (прийнято постанову КМУ від 26 жовтня 2020 року № 996 "Деякі питання оплати праці керівників, членів виконавчих органів та винагороди членів наглядових рад суб’єктів господарювання державного сектору економіки")", — додав міністр.

Як писала "ДС", через рішення Конституційного Суду Україна ризикує втратити вже узгоджене фінансування від Світового банку, ЄС і МВФ на загальну суму в кілька мільярдів доларів. Крім того, від України можуть зажадати дострокового повернення вже виділених коштів на суму майже $13 мільярдів.

    Реклама на dsnews.ua