• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

"Укрпошта" та енергоефективність: Україна уклала з ЄС договорів на 390 млн євро

Реклама на dsnews.ua

У Брюсселі на полях 22-го Саміту Україна — Євросоюз була підписана низка двосторонніх документів про співробітництво в різних сферах

Підписання відбулося у присутності президентів України і Євроради Володимира Зеленського і Шарля Мішеля, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу глави держави.

Так, віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина та член Єврокомісії з питань європейської політики сусідства і переговорів по розширенню ЄС Олівер Варгеї підписали Угоду про фінансування заходу "Програма ЄС "Міцні регіони". Документ має сприяти залученню допомоги ЄС для підвищення стійкості України, зокрема до гібридних загроз і дестабілізуючих ситуацій, наприклад пандемії COVID-19, а також збільшення потенціалу України з розвитку миру. Загальний внесок ЄС в рамках Угоди становить 30 млн євро.

Стефанишина та Варгеї підписали Угоду про фінансування заходу "Механізм розвитку громадянського суспільства України". Документ має на меті допомогу ЄС для зміцнення демократії в Україні. Загальний внесок ЄС складає 20 млн євро.

Крім того, Стефанишина та Варгеї підписали Угоду про фінансування заходу "Кліматичний пакет для стабільної економіки: (CASE) в Україні". Угодою передбачається розробка і реалізація політики та заходів, які ефективно підтримують перехід до кліматично нейтральної, чистої, ресурсоефективності і безпечного енергопостачання і споживання; підтримка пом'якшення змін клімату за рахунок скорочення викидів парникових газів і речовин, що руйнують озоновий шар; стимулювання переходу до чистої і кругової економіки. Загальний внесок ЄС — 10 млн євро.

Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов і віцепрезидент Європейського інвестиційного банку Ліліана Павлова підписали Угоду про фінансування проекту "Енергоефективність громадських будівель в Україні". Метою укладення Угоди є залучення допомоги ЄІБ на фінансування процесу термомодернізації громадських будівель в Україні. Загальний внесок ЄІБ складає 300 млн євро.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій і Ліліана Павлова підписали Гарантійну угоду "Логістична мережа (Модернізація і цифровизация "Укрпошти")". Підписання документу забезпечить закупівлю сортувального обладнання, конвеєрів різних типів, IT-серверів і периферії, а також створення трьох сортувальних об'єктів (зокрема, будівництво хаба у Львові) і 22 сортувальних депо в цілому (зокрема, будівництво депо в шести містах), впровадження систем автоматичного відстеження пересування вантажів. Загальний обсяг коштів для реалізації проекту, згідно з оцінками експертів ЄІБ, становить 30 млн євро (без ПДВ). Генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський і Ліліана Павлова підписали Фінансову угоду "Логістична мережа (Модернізація і цифровизация" Укрпошти)".

    Реклама на dsnews.ua