• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

"Укрзалізниця" відзвітувала про мільярдні збитки

За перше півріччя 2021 року "Укрзалізниця" отримала 1,4 мільярда гривень сукупних чистих збитків

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить звіт про виконання показників фінансового плану підприємства, повідомляє "ДС" з посиланням на "Марлін".

"Збиткова діяльність "Укрзалізниці" викликана зменшенням обсягів перевезень і перевищенням темпів зростання собівартості над темпами зростання чистого доходу", — заявили представники "УЗ".

Зокрема, мова йде про невиконання 6% планових вантажних перевезень і 11,3% пасажирських перевезень. Серед негативних факторів в "Укрзалізниці" також виділяють:

  • зменшення транзитних перевезень залізної та марганцевої руди через Україну;
  • зменшення експорту зерна на тлі зменшення врожаю і зменшення попиту на українську зернову продукцію на початку року, з огляду на активізацію пропозиції з РФ.

При цьому в порівнянні з аналогічним періодом минулого року доходи від вантажних перевезень збільшилися на 564,9 млн грн або 1,8%, а від пасажирських перевезень — на 511,4 млн грн (26,7%).

Нагадаємо, що 2020 рік "Укрзалізниця" закінчила зі збитками в 11,4 млрд грн.

Як відомо, нещодавно Тимчасова слідча комісія ВРУ для перевірки стану Укрзалізниці представила звіт. У документі йдеться про втрату третини ресурсів компанії і неефективній роботі керівництва. Раніше РНБО ініціював введення тимчасового керівництво на УЗ через загрозу банкрутства. З серпня обов'язки голови правління АТ "Укрзалізниця" виконує Олександр Камишин.

8 вересня Кабінет міністрів схвалив створення Антикризового штабу по відновленню стійкого функціонування "Укрзалізниці". До нього увійшли представники ряду міністерств і бізнес-асоціацій.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua