• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Укрзалізниця" підрахувала, скільки коштів піде на пільговий проїзд студентів у 2021 році

Реклама на dsnews.ua

"Укрзалізниця" розрахувала попередні витрати за пільгове перевезення студентів закладів вищої освіти та учнів професійних закладів освіти у 2021 році і просить передбачити цю суму в держбюджеті-2021

Про це йдеться у повідомленні пресслужби "Укрзалізниці", передає "ДС".

Керівництво "УЗ" звернулося до Верховної Ради, прем’єр-міністра, Міністерства освіти та науки та Міністерства фінансів з пропозицією передбачити у держбюджеті на 2021 рік попередньо розраховану суму витрат на пільгове перевезення студентів – 322 млн грн.

Також просять закласти кошти для відшкодування заборгованості МОН перед "Укрзалізницею" за минулі роки — понад 1 млрд грн.

Як зазначається, "Укрзалізниця" і МОН щороку укладають договори щодо компенсації пільгового перевезення студентів, але ця сума значно менша за необхідну. Зокрема, державним бюджетом у 2018-2019 роках передбачалось лише 36 млн грн, а послуг з пільгового перевезення було надано майже на 500 млн грн.

"Упродовж багатьох років у бюджет закладалася завідомо недостатня сума для компенсації пільгового перевезення студентів, а в деякі роки — не закладалася зовсім. Такий стан справ може призвести до зниження можливості національного оператора залізничного транспорту належно виконувати свої функції, зокрема оновлювати рухомий склад, призначати нові поїзди та розширювати географію маршрутів", — наголосили в "УЗ".

Як писала "ДС", за вісім місяців 2020 року "Укрзалізниці" компенсували лише 21% витрат за перевезення пасажирів пільгових категорійпортом.

    Реклама на dsnews.ua