• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

"Управлінці ДНР" вивозять із Донецького метзаводу сталеплавильну піч Siemens: що відомо

Реклама на dsnews.ua

Компанія "Внешторгсервис", яка контролює найбільші промислові підприємства на підконтрольній терористам "ДНР" території, почала процес транспортування німецької дугової сталеплавильної печі ДСП-150 Siemens VAI із Донецького металургійного заводу (ДМЗ) на Єнакіївський металургійний завод (ЄМЗ)

Про це «Новинам Донбасу» розповіли працівники ДМЗ, передає "ДС".

Донецький метзавод зупинив випуск продукції понад рік тому, його печі погасли. А ось підприємство в Єнакієвому ще працює, хоч і має проблеми зі збутом.

Сталеплавильну піч Siemens VAI було добудовано до весни 2014 року в межах модернізації ДМЗ, але ввести в експлуатацію її не встигли — представники німецької компанії відмовилися їхати в зону конфлікту.

Співрозмовники ЗМІ сумніваються, що «Внешторгсервис» буде встановлювати цю піч на ЄМЗ. Імовірно, деталі ДСП-150 хочуть використовувати на поточних потужностях заводу в Єнакієвому.

Формальним власником ДМЗ є група «Донецьксталь», але навесні 2017 року вона, як і інші власники, втратила контроль над своїми підприємствами на підконтрольних терористам «ДНР» і «ЛНР» територіях. Більшість заводів перейшли під управління компанії «Внешторгсервис». Зараз «Внешторгсервис» є фактичним промисловим монополістом на непідконтрольній Києву території Донбасу.

Формально «Внешторгсервис» зареєстровано в самопроголошеній Південній Осетії. Компанію пов'язують із українським олігархом Сергієм Курченком, котрий утік до Росії. Південна Осетія визнала "ЛДНР", а її, в свою чергу, визнає РФ. Така схема дозволяє пов'язаному з російською владою бізнесу уникнути західних санкцій за торгівлю металургійною продукцією, коксом і вугіллям із Донбасу, а також фінансувати «ЛДНР».

Нагадаємо, раніше виконувач обов'язків «директора» компанії «Внешторгсервис» Віктор Ніколаєнко визнав нездатність виплачувати працівникам підприємств зарплати вчасно. Причинами затримок із виплат Ніколаєнко назвав невизнаність «ЛДНР», міжнародні санкції, простої, аварії, падіння продажів, пандемію коронавірусу.

    Реклама на dsnews.ua