• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

У Кабміні не розуміють, що на домовленості з "Газпромом" потрібно "пахати", - Вітренко

Реклама на dsnews.ua
Україні з метою диверсифікації поставок газу необхідно укласти новий контракт з російським монополістом "Газпром"

Про це в ефірі телеканалу "Прямий" заявив виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, передає "ДС".

"Новий контракт дає нам нові можливості, які ми хочемо використати і на які ми розраховували. Ми просто не хочемо, щоб "Газпром" або Росія блокували використання цих можливостей", - зазначив він.

За словами Вітренко, багато людей в уряді і в Україні не розуміють, що "ми фактично придбали не пасажирське авто, а трактор".

"А трактор повинен працювати, він повинен орати, щось робити. А у нас деякі люди думають, що ми зараз сядемо в цей трактор, включимо музику, і все. Немає. нам потрібно цей новий контракт використовувати для того, щоб залучати додатково до "Газпрому" ще й інших користувачів системи, щоб газ продавався на кордоні України і Росії, і тоді він буде дешевше для всіх моментально на 25%. І це велика робота, яку потрібно проводити зараз. Ми в січні повинні були здійснювати цю роботу, в лютому. Це велика робота для всіх" , - заявив він.

Як повідомляла "ДС", 20 грудня представники Єврокомісії, України і РФ досягли остаточної домовленості з принципових позицій щодо транзиту російського газу через територію України для європейських споживачів і врегулювання взаємних претензій. За підсумками переговорів у Мінську Росія і Україна підписали протокол домовленостей про продовження транзиту газу через Україну і врегулювання взаємних вимог.

Досягнуті домовленості передбачають підписання транзитного контракту на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років, мінімальний обсяг 65 млрд кубометрів газу в перший рік і 40 млрд кубометрів - в наступні 4 роки, відгук майбутніх судових позовів "Нафтогазу" і "Газпрому", згода "Газпрому" виплатити Україні грошима до Нового року більше $2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Разом з тим міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель заявив, що "Нафтогаз" відкличе позов проти російського "Газпрому" на $12,25 млрд.

    Реклама на dsnews.ua