• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Кабміні пояснили зростання цін на паливо та продукти харчування

Зростання цін на продукти харчування та на паливо на початку 2021 року спостерігається з об'єктивних причин, але є і монопольні змови

Денис Шмигаль
Денис Шмигаль
Реклама на dsnews.ua

Про це сказав премьерʼер-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду, передає "ДС".

Як зазначив Шмигаль, уряд у щоденному режимі аналізує дані про ціни на соціальні товари та ціни на продукти, які зростають найбільше.

"Вже зараз можу сказати: зростання відбувається і через об’єктивні фактори, але також ми фіксуємо спроби монопольних змов та маніпуляцій. Наразі ми в діалозі з ключовими групами виробників та торгівельних мереж, говоримо про збільшення пропозиції, що має збалансувати ціни", — сказав він.

За його словами, те саме стосується і цін на бензин.

"Звичайно, є об’єктивний фактор, адже ціни на нафту зараз практично на дворічному максимумі. Водночас ми так само говоримо з представниками АЗС, а також проводимо роботу щодо ліквідації нелегальних заправок. За моїм дорученням вже працюють відповідні регіональні комісії. І я впевнений, що найближчим часом ми побачимо результат їх роботи", — додав він.

Зазначимо, споживчі ціни в Україні у лютому 2021 року в порівнянні з січнем зросли на 1,0%. У річному вимірі (до лютого 2020 року) інфляція прискорилася до 7,5%.

Нагадаємо, нафтопродукти на українських АЗС дорожчали весь лютий, незважаючи на заметені снігом дороги.

Як повідомляла "ДС", уряд України активізує діяльність міжвідомчих робочих груп в областях для проведення заходів з метою боротьби з нелегальним обігом пального.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua