• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Кабміні озвучили причину зменшення розміру субсидій

Зменшення середнього розміру субсидії у лютому 2021 року пов'язане з проведенням перерахунку за січень. Це сталося через зниження цін на природний газ для населення заднім числом

Розмір субсидій для українців зменшився
Розмір субсидій для українців зменшився
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства соціальної політики України, передає "ДС".

За даними міністерства, наразі субсидію на оплату житлово-комунальних послуг отримує близько 3 млн домогосподарств, середній розмір субсидії становив:

  • у грудні 2020 року — 1731 гривня;
  • у січні 2021 року — 2231 гривня;
  • у лютому 2021 року — 1483 гривні.

При розрахунку розміру субсидії для громадян, які використовують природний газ, за січень було враховано інформацію про ціну на природний газ на рівні 8,5-9 гривень за куб. метр. При цьому загальна сума нарахованих пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг за січень 2021 року становила майже 7,8 млрд гривень.

"Слід зазначити, що у лютому постачальники газу поінформували про зменшення ціни за січень, тому у лютому здійснено розрахунок розміру пільг і субсидій з урахуванням ціни на рівні 6,99 грн за куб. метр і менше, а також проведено перерахунок сум пільг та субсидій за січень 2021 року", — йдеться в повідомленні.

Таким чином, загальна сума нарахованих пільг і субсидій за лютий становить 5,3 млрд гривень.

Як повідомляла "ДС", середній розмір субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у лютому 2021 року в Україні склав 1 483 гривні, їх отримує близько 3 мільйонів домогосподарств.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua