• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

У Кабміні розповіли про п'ять умов МВФ, які потрібно виконати для отримання траншу

Кабінет міністрів України розраховує отримати угоду про перший перегляд програми з Міжнародним валютним фондом до червня 2021 року, але для цього необхідно виконати п'ять умов фонду

МВФ
МВФ
Реклама на dsnews.ua

Про це сказав премʼєр-міністр Денис Шмигаль на підсумковій пресконференції, передає "ДС".

Як нагадав премʼєр, місія МВФ завершила роботу в Україні.

"Залишилося пʼять ключових пунктів", — сказав він.

За його словами, перший пункт — це обмеження ціни на газ для населення на рівні 6,99 гривень за кубометр, яке буде скасовано з 31 березня.

Друге питання — це узгодження макропоказників 2022-2023 років. "Це дуже технічна фінансова дискусія", — сказав він.

"І три ключових питання — це судова реформа, закон про Вищу раду правосуддя, це закон про посилення кримінальної відповідальності за назаповнення декларацій і це закон про НАБУ, про призначення керівника і про його легітимізації у відповідність із законом України", — повідомив премʼєр.

"Ми з МВФ маємо оптимістичний погляд у майбутнє", — сказав він і додав, що до кінця березня узгодять питання про ціну на газ.

За його словами, до червня планується підписання staff level agreement, щоб потім транш кредиту схвалила Рада директорів МВФ.

"У червні треба почати роботу з макрофину з Європою, це повʼязані речі, щоб до вересня отримати макрофин", — сказав премʼєр.

Як писала "ДС", постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що місія Міжнародного валютного фонду завершила роботу в Україні. Сторони не змогли домовитися про перегляд програми Stand-by, за якою Україна мала отримати наступний транш.

Голова Комітету з питань фінансів і податкової політики Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що відсутність траншу МВФ у 2021 році не стане катастрофою для України.

Радник голови Офісу президента Тимофій Милованов заявив, що Україна розраховує отримати новий транш кредиту МВФ на початку літа.

У МВФ назвали продуктивними дискусії по Україні, але констатували наявність низки невирішених питань і чекають пропозицій від української сторони для продовження переговорів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua