• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

У Кабміні спрогнозували показники інфляції за підсумками 2021 року

В уряді розраховують на зростання економіки в цьому році на 4%, а інфляція залишиться у межах прогнозованих тенденцій — до 8%

Олексій Любченко
Олексій Любченко
Реклама на dsnews.ua

Про це під час виступу на форумі "Україна 30. Міжнародна політика" заявив перший віцепремʼєр — міністр економіки Олексій Любченко, передає "ДС".

"З початку 2020 року українська економіка опинилась у новій системі координат, пов’язаних із глобальною пандемією COVID-19. Ми розуміємо, що вже зараз стрімко відбувається формування нової глобальної "постковідної" світової економіки.

Їй будуть властиві нові баланси сил, будуть сформовані нові центри економічного, цифрового та технологічного впливу", — розповів Любченко.

За його словами, для України цей і наступний роки будуть роками відновлювального зростання.

"Ми прогнозуємо близько 4% росту економіки, реальної економіки у цьому році. Інфляція залишиться у межах прогнозованих тенденцій — до 8%, буде збережено цінову та валютно-курсову стабільність.

Якщо мова йде про стратегічну перспективу до 2030 року, наше завдання — структурна модернізація економіки, яка заснована на інноваціях та технологіях, адаптивна до потреб глобальних конкурентних викликів. У цьому "новому світі" публічними суб’єктами будуть лише нації та країни, що свідомо консолідуватимуть свої сили для реалізації власного потенціалу", — додав міністр.

Він заявив, що драйвером на наступні роки для України є інвестиції в фундаментальну науку та людський капітал.

"Це цифровізація. Цифровізація різних секторів економіки і, ще раз наголошую, інвестиції у людський капітал", — резюмував він.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua