• USD 36.6
 • EUR 39.4
 • GBP 44.1
Спецпроєкти

У Києві пройшов "Big Invest Summit 2021" — найбільший захід про інвестування в Україні

Багато івентів проходить з мотивації, бізнесу та маркетингу, але їх практично не було з інвестування. Адже це одна з найважливіших тем, оскільки фінансова грамотність в Україні все ще перебуває на досить низькому рівні. По суті, за 30 років незалежності зароджується перше покоління інвесторів

Реклама на dsnews.ua

Виправити ситуацію вирішив Роман Бабицький, засновник інвестиційної компанії "Babitskyi Investment Management", організувавши захід із живим спілкуванням на 1500 учасників. Для чого вдалося залучити 22 топових спікера, які за 2 дні інтенсивна розповіли про основи інвестування, діючі інвестиційні інструменти та перспективні напрямки, які стануть актуальними в найближчому майбутньому.

Інвестори-початківці дізналися, що таке "пасивний дохід" і яким чином гроші можуть заробляти себе самі. Більш досвідчених інвесторів у подробицях познайомили з тими інвестиційними інструментами, якими вони до цього не користувалися. При цьому учасники активно спілкувалися як зі спікерами, так і між собою, проводячи ефективний нетворкінг.

З перших же виступів завдяки активній взаємодії з аудиторією з'ясувалося, що для більшості учасників "Big Invest Summit" топ-темою є криптовалюти та метавсесвіти. Організатори були до цього готові і ці теми висвітлили:

 • Марк Гінзбург – президент Федерації робототехніки України, посол Global Blockchain Business Council (GBBC) в Україні.
 • Ірина Лоренс — керуюча лондонським хедж-фондом Synergia Capital.
 • Віктор Прокопеня – засновник криптобіржі токенізованих активів Currency.com.

Не меншою цікавістю користувалася тема IT та венчурного інвестування. Про неї говорив цілий ряд спікерів, включаючи панельну дискусію:

 • Максим Слободянюк — керівник інвестиційної компанії Nika Tech Family.. LP венчурного фонду Aventures Capital. Засновник iLogos Game Studios.
 • Роман Прокоф'єв — співзасновник найбільшого сервісу пошуку вакансій в Jooble.
 • Владислав Савченко – власник міжнародної групи IT компаній Powercode. Засновник онлайн супермаркету продуктів із доставкою Foodex24 (GoodEx).
 • Олег Маленков – партнер венчурного фонду TA Ventures, у списку Forbes 30 до 30.
 • Микола Шестак — партнер інвестиційної компанії Zubr Capital, яка інвестує у високотехнологічні компанії у TMT секторі (телеком, медіа та технології).
 • Едвард Дубинський — Засновник компанії FINTELECT. Брав участь у проведенні близько 50 IPO на суму понад 10 мільярдів доларів.

Про особистий досвід, інвестиції в цілому, правила складання та перерозподілу інвестиційного портфеля та роботу з ризиками розповіли наступні спікери:

 • Кір Горшков — один з перших інвесторів Додо Піца, "на пенсії" з 35 років і живе виключно на доходи від інвестування.
 • Мирослав Король — інвестор, співавтор YouTube каналу "Мільйонер за 7 років".
 • Василь Матій — керуючий активами Першого українського мультисімейного офісу, один із засновників руху FIRE (Financial Independence, Retire Early пров. фінансова незалежність, ранній вихід на пенсію) в Україні.
 • Дмитро Карпіловський – засновник спільноти приватних інвесторів УкрІнвестКлубу. веде найбільший тематичний канал YouTube в країні.

Статистикою та прогнозами з економіки як української, так і світової поділилися Ерік Найман (керуючий партнер інвестиційної компанії HUG'S, один із найвпливовіших фінансистів України) та Михайло Кухар (керуючий партнер та старший економіст Ukraine Economic Outlook).

Хоча франшизи відносяться не до пасивного доходу, а до активного ведення бізнесу, модель "я набив шишки і допоможу їх уникнути" зацікавила багатьох. Спікерами на цю тему були:

 • Мирослава Козачук — співзасновник та СЕО компанії Franchise Group: 500+ створених франшиз, продано понад 5 тис. об'єктів, виведено на міжнародний ринок 7 франшиз з України.
 • Максим Малежик – директор франчайзингової мережі Нової пошти.

Активний інтерес учасники виявили менш ризиковими інвестиційними інструментами, такими як кредитування. За цей напрямок відповідали:

 • Роман Бабицький — founder & CEO компанії Babitskyi Investment Management, голова наглядової ради кредитної спілки "Просто гроші", власник кредитного центру Darium. Основний напрямок — беззаставне кредитування.
 • Єгор Поліщук — керуючий фінансових компаній InvestStandart та BigBenFinance, лідерів на ринку кредитування p2p, b2p під заставу нерухомості.

І, звичайно ж, не обійшлося без найпопулярнішого та консервативного виду інвестування — нерухомості, хоч і йому додали "родзинку". Зробили це:

 • Абдурахман Шайхалов — Власник групи компаній Step by Step. Фахівець із комерційної нерухомості.
 • Дмитро Гура — Автор онлайн-проєкту "Про Нерухомість Києва" та співвласник Агентства Нерухомості, що спеціалізується на доходному інвестуванні в київську житлову нерухомість.
 • Дмитро Гордон — попри активну медійну діяльність, його основний дохід становить перепродаж та здавання в оренду житлової та комерційної нерухомості.

Не залишили без уваги спікери і новий для України інвестиційний інструмент — ринок землі.

Після кожного виступу спікера від учасників надходила така кількість питань, що сесії питання-відповідь могли б тривати довше за самі виступи. Є в цьому й позитивний момент – "Big Invest Summit 2021" показав, що на інформацію про інвестування в Україні є величезний попит. Та й усі квитки були розпродані ще за 2 тижні до початку. А це означає, що подібні заходи мають відбуватися регулярно. Адже збільшення кількості інвесторів в Україні зміцнює економіку країни. Що знижує потреби в іноземних кредитах та очікуванні іноземних інвесторів. Українці самі можуть рухати економіку країни вперед, використовуючи такі інструменти як купівля ОВДП (облігації внутрішньої державної позики), ПІФ (пайові інвестиційні фонди), КІФ (корпоративні інвестиційні фонди), покупку корпоративних облігацій українського бізнесу та кредитування. Найгірше, що може статися із заощадженнями, якщо вони лежать під "матрацом", поки їх поїдає інфляція. Навіть у доларовому обчисленні вона зараз становить 6,3% річних. А для інвестора "програма-мінімум" — обігнати інфляцію, зберігши заощадження. А "програма-максимум" — заробляти 20-30% річних і більше.

  Реклама на dsnews.ua