• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У комітеті Ради презентували концепцію податкової амністії, - Гетманцев

Реклама на dsnews.ua
Комітет Верховної Ради з питань фінансів представив концепт податкової амнистрии, яку планується впровадити в 2021 році

Про це глава комітету Данило Гетманцев розповів в інтерв'ю Liga.net, передає "ДС".

За його словами, нульове декларування буде добровільним, адже українці не зобов'язані подавати інформацію про своє майно або доходи за будь-який період. Будуть декларуватися тільки ті активи і доходи, які були отримані без сплати податків.

"Якщо ти отримував зарплату за весь період часу і платив податки, вона не повинна бути легалізована, тому що вона легальна. Це ж стосується будь-яких легальних доходів", - сказав Гетманцев.

Він також уточнив, що амністія не передбачає звільнення від відповідальності за ухилення від оподаткування, а також адміністративної та фінансової відповідальності за фінансові правопорушення.

Також амністія не буде поширюватися на хабарі корупціонерів. Однак, зазначив глава комітету Ради, декларації громадян не зможуть використовувати як докази в судових процесах або наслідки.

"Ставки. Загальна - 5% для грошей, що розміщуються на банківському рахунку, 9% - для розміщених за кордоном. Якщо мова йде про готівки в Україні, то це 18%. 2,5% ми даємо для тих, хто захоче інвестувати гроші в ОВДП. 0% - для корпоративних прав", - уточнив нардеп.

Крім того, Гетманцев підкреслив, що ця концепція вже узгоджена з Міжнародним валютним фондом.

Як повідомляла "ДС", раніше президент Володимир Зеленський обіцяв амністію капіталів до кінця 2020 року.

    Реклама на dsnews.ua