• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У МЕРТ повідомили про перехід арбітражу з ЄС щодо лісу-кругляка в активну фазу

Реклама на dsnews.ua
Арбітражний процес між Україною та Євросоюзом щодо мораторію на вивезення лісу-кругляка перейшов в активну фазу

Про це в Facbook повідомив заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка, передає "ДС".

Він нагадав, що арбітражна групу для розгляду спору була створена 28 січня 2020 року.

"Таким чином, у відповідності з Правилами процедури вирішення спорів Угоди про асоціацію зацікавлені фізичні або юридичні особи, які знаходяться на території ЄС і України ("Amicus curiae"), можуть подавати добровільні письмові подання до арбітражної групи", - написав Качка в соцмережі.

Подання повинні бути короткими, включаючи додатки, і безпосередньо стосуватися фактичних і правових питань, розглянутих арбітражної групою, пояснив Качка.

Подання має містити опис фізичної або юридичної особи, включаючи адресу, вид діяльності і джерело фінансування, а також вказувати на характер інтересів, що ця особа має в поточному арбітражному процесі.

Подання слід направляти не пізніше 27 лютого 2020 року на електронну адресу espai@usi.ch.

Європейська правда уточнює, рік тому ЄС офіційно попросив провести консультації з Україною в рамках Угоди про асоціацію з її мораторію на експорт необробленої деревини. Заборона на експорт лісу-кругляка порушує Угоду про асоціацію.

В історії ЄС це перший прецедент арбітражу з державою-партнером по тороговельному угодою. Досі держави-порушники завжди погоджувалися ліквідувати порушення, не доводячи до стадії арбітражу.

    Реклама на dsnews.ua