• USD 28.4
  • EUR 32.2
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

У МЗС Німеччини пояснили, чому "Північний потік-2" наразі не може бути сертифікований

Газопровід "Північний потік-2" наразі не може бути сертифікований, оскільки він не відповідає вимогам європейського енергетичного законодавства

"Північний потік-2" фактично вже добудований
"Північний потік-2" фактично вже добудований
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок в інтервʼю ZDF, передає "ДС".

Бербок наголосила, що коаліційна угода нового німецького уряду передбачає, що у питанні щодо газопроводів він дотримуватиметься європейських норм.

За її словами, "Північний потік-2" наразі не може бути сертифікований, оскільки він не відповідає вимогам європейського енергетичного законодавства

У чому саме полягає невідповідність, Бербок не уточнила.

"Північний потік-2" фактично вже добудований. Наразі німецьке енергетичне відомство розглядає питання щодо його сертифікації, без якої експлуатація неможлива. Сертифікація наразі призупинена: від власника газопроводу – швейцарської компанії, якою володіє російський "Газпром" вимагають створити німецьку юридичну особу для управління ділянкою газопроводу в Німеччині.

Як писала "ДС", новий канцлер Німеччини Олаф Шольц має намір використати проєкт магістрального газопроводу "Північний потік-2" як важіль тиску на Росію в разі її повномасштабного вторгнення в Україну.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua