• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Мінекономіки поскаржилися на збільшення частки тіньового бізнесу за коронакризису

Реклама на dsnews.ua

З початком економічної кризи, до якої призвела введений в Україні карантин, частина бізнесу в країні "пішла в тінь"

Про це йдеться в огляді Департаменту стратегічного планування і макроекономічного прогнозування Мінекономіки, передає "ДС" з посиланням на повідомлення прес-служби відомства.

За даними Державної служби статистики, падіння економіки України в першому кварталі склало 1,3%.

"Враховуючи досвід попередніх криз, вважаємо, що частково причиною падіння ВВП у першому кварталі також є розширення тіньового сектора, як реакція бізнесу на значну невизначеність", - йдеться в огляді.

В огляді повідомляється, результати першого кварталу є досить цікавими з точки зору реакції вітчизняної економічної системи на поширення COVID-19 в світі і в Україні - має місце загальне падіння виробництва при збереженні позитивної динаміки основних складових попиту - споживання домогосподарств (+8,1%) і експорту товарів і послуг (+ 0,9%).

Однак в умовах досить швидкого реагування внутрішнього інвестора на поширення пандемії COVID-19 найбільше зменшилася інвестиційна компонента ВВП (на 21,4%), також відбулося поглиблення падіння витрат сектора загального державного управління (на 9,7%).

Нагадаємо, за даними платформи для роботи з відкритими даними Опендатабот, кількість активних вакансій відновилося на 80% по відношенню до докарантинних показників.

    Реклама на dsnews.ua