• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

В Мінекономіки розповіли, на скільки впав у 2021 році ВВП України через карантини

ВВП України у перші два місяці 2021 року скоротився на 2,8%

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в Огляді економічної активності Міністерства економіки, повідомляє "ДС".

"У січні-лютому 2021р. зменшення ЗІВ (зведений індекс виробництва, — "ДС") становило 4,2% (падіння на 4,0% у січні 2021р., на 1,7% у січні-лютому 2020р.). Негативний внесок у динаміку ЗІВ сформували практично всі ключові ВЕД, окрім внутрішньої торгівлі (за рахунок продовження зростання у роздрібному сегменті ринку). Як результат, скорочення ВВП оцінено на рівні 2,8% (падіння на 2,6% у січні 2021р., на 0,6% у січні-лютому 2020р.)", — розповіли в Мінекономіки.

В міністерстві вважають, що стримує розвиток ключових видів економічної діяльності мінливість ситуації з рівнем захворюваності, виснаженість виробників дією перманентних карантинних заходів та непередбачуваність введення чергових обмежень. Часткове відновлення виробничої активності окремих суб’єктів економічної діяльності сталося лише завдяки послабленню протиепідеміологічних обмежень з переходом до норм адаптивного карантину у лютому після січневого локдауну.

"Наразі, вочевидь, у І кварталі 2021 р. збережеться негативна динаміка розвитку, а відновлення розпочнеться тільки починаючи з ІІ квартал з урахуванням низької бази порівняння минулого року та поширення процесів вакцинації як у світі, так і всередині країни", – додали у Мінекономіки.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua