• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

У "Нафтогазі" готують претензії до "Газпрому" на $17,3 млрд

Реклама на dsnews.ua
У НАК "Нафтогаз" мають намір висунути російському "Газпрому" претензії на загальну суму $17,3 млрд

Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко, передає "ДС".

"Крім цього моя команда чітко сформулювала і представила на погодження Наглядовій Раді Нафтогазу додаткові питання до Газпрому на суму ще 17,3 млрд доларів. У разі погодження - попереду багато роботи", - зазначив він.

Нагадаємо, 30 грудня 2019 року голова оператора ГТС України Сергій Макогон заявив про завершення чотириденного переговорного марафону між "Нафтогазом" і "Газпромом" контракту на транзит газу.

Як повідомляла "ДС", 20 грудня представники Єврокомісії, України і РФ досягли остаточної домовленості з принципових позицій щодо транзиту російського газу через територію України для європейських споживачів і врегулювання взаємних претензій. За підсумками переговорів у Мінську Росія і Україна підписали протокол домовленостей про продовження транзиту газу через Україну і врегулювання взаємних вимог.

Досягнуті домовленості передбачають підписання транзитного контракту на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років, мінімальний обсяг 65 млрд кубометрів газу в перший рік і 40 млрд кубометрів - в наступні 4 роки, відгук майбутніх судових позовів "Нафтогазу" і "Газпрому", згода "Газпрому" виплатити Україні грошима до Нового року більше $2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Разом з тим тодішній міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель заявив, що "Нафтогаз" відкличе позов проти російського "Газпрому" на $12,25 млрд.

    Реклама на dsnews.ua