• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

У "Нафтогазі" не погодилися з планами Зеленського на газпромівські $2,9 млрд

Реклама на dsnews.ua
Виплачені Україні "Газпромом" $2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу слід витратити на енергоефективність житла українців

Про це виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив в ефірі телеканалу "Прямий", передає "ДС".

"Для того, щоб усунути спекуляції щодо грошей, я особисто запропонував політичному керівництву країни в середині січня - тобто уже минуло більше трьох тижнів, фактично місяць - розділити між усіма громадянами України порівну всі гроші, які були зароблені відповідно від "Газпрому". Тобто $3 млрд, які ми отримали в кінці грудня і на $7,2 млрд, які ми повинні отримувати гарантовані платежі за новим транзитним контрактом. Це виходить приблизно по 6 тис. грн на кожного українця або 16 тис. грн на сім'ю", - зазначив Вітренко.

За його словами, такий поділ засобів включає і його премію: "тобто тоді я отримую рівно стільки ж, скільки отримують всі решта українці".

"При цьому я говорив, що для того, щоб було цільове використання цих коштів, можна сказати, що ці кошти повинні витрачатися тільки, наприклад, на енергоефективність. Тобто люди можуть купити якісь матеріали для того, щоб термомодернизировать своє приміщення. По-простому, наприклад, зробити так, щоб були нормальні двері в під'їздах, нормальні вікна, замінити старий котел на більш ефективний новий, щоб просто менше споживати газу і, відповідно, менше платити за газ. Цю пропозицію я робив. На жаль, відповіді я не отримав на цю пропозицію", - сказав Вітренко.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський запропонував витратити $2,9 млрд, які "Нафтогаз" стягнув з "Газпрому" за рішенням Стокгольмського арбітражу, на облаштування приймальних відділень в 220 опорних лікарнях.

    Реклама на dsnews.ua