• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

В НБУ прогнозують зростання інфляції і високі ризики для економіки через COVID-19

Зростання інфляції обумовлене тимчасовими факторами і сповільниться до осені. У той же час, для української економіки ризики несе поширення штаму коронавірусу "Дельта"

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на пресбрифінгу глава Національного банку Кирило Шевченко, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу НБУ.

"Інфляція очікувано перебувала за верхньою межею цільового діапазону 5% ± 1 в. п.. У червні темпи зростання споживчих цін у річному вимірі залишилися на рівні попереднього місяця – 9,5%", — сказав він.

За словами глави НБУ, стрімке зростання інфляції зумовили тимчасові чинники — зростання світових цін на продовольство та енергоресурси. Крім того, посилився фундаментальний інфляційний тиск. Так, базова інфляція в червні зросла до 7,3% р/р і помітно перевищила квітневий прогноз.

Шевченко додав, що "інфляційний тиск певною мірою стримувався сприятливою ситуацією на валютному ринку та відносно стабільними інфляційними очікуваннями".

За прогнозами НБУ, інфляція знизиться в кінці поточного року і в другому півріччі наступного року повернеться до цілі 5% і в подальшому буде перебувати в цьому діапазоні.

Шевченко підкреслив, що ключовими ризиками є посилення карантину в Україні і в світі, а також більш тривалий і істотний, ніж передбачалося, інфляційний сплеск у світі. З одного боку, нові штами коронавірусу швидко поширюються по світу і можуть завдати нових втрат українській економіці. З іншого боку, зростає ймовірність тривалого і істотного інфляційного сплеску в світі під впливом значних фіскальних і монетарних стимулів. Актуальними також є і інші ризики проінфляційного характеру, зокрема ескалація військового конфлікту з Росією і різке погіршення умов торгівлі.

У звʼязку з цим Нацбанк прийняв рішення підвищити облікову ставку 8% і посилити монетарну політику.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua