• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

У НБУ розповіли, з яких причин обвалилася економіка України

Реклама на dsnews.ua

У Національному банку вважають, що до поглиблення падіння економіки України призвели жорсткі карантинні обмеження та зниження попиту

Про це йдеться у повідомленні пресслужби НБУ, передає "ДС".

Як зазначається, у II кварталі 2020 року реальний ВВП скоротився на 11,4% у річному вимірі. Жорсткі карантинні обмеження та зниження попиту призвели до поглиблення падіння економіки. Як наслідок, реальний ВВП порівняно з І кварталом зменшився на 9,9% у сезонно скоригованому вимірі.

У Нацбанку заявляють, що головним чинником поглиблення спаду ВВП очікувано стало скорочення внутрішнього попиту.

"Воно зумовлювалося як прямим впливом жорстких карантинних обмежень на економічну діяльність, так і непрямим – через невизначеність щодо подальшого розвитку ситуації із пандемією. Як наслідок, змінилася споживча поведінка громадян — у бік зменшення купівлі товарів та послуг не першої необхідності, а також інвестиційна поведінка підприємств – у бік відтермінування бізнес-проєктів", — пояснили у НБУ.

Як наслідок, споживчі витрати домогосподарств скоротилися вперше з 2015 року (на 10,4% р/р). 

Вагомим фактором падіння ВВП також було падіння інвестицій. Валове нагромадження основного капіталу зменшилося на 22,3% р/р. Скорочення тривало внаслідок послаблення зовнішнього та внутрішнього попиту, невизначеності законодавчого поля для окремих секторів, зокрема альтернативної енергетики, та подальшого розвитку із поширенням COVID-19. 

Утім, за прогнозом НБУ, у III кварталі 2020 року очікується поступове відновлення економіки. Цьому сприятимуть не тільки м’якіші умови карантину, але й пожвавлення зовнішнього попиту й активізація внутрішнього споживання. Однак економічну активність стримуватимуть збереження окремих обмежень в умовах адаптивного карантину, а також посилення ризиків подальшого збільшення захворюваності на COVID-19.

Як писала "ДС", за даними Міністерства фінансів, місія Міжнародного валютного фонду має прибути в Україну вже цієї осені, орієнтовно у жовтні-листопаді.

    Реклама на dsnews.ua