• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У "Слузі народу" розповіли, відколи видаватимуть субсидію на електроопалення

Реклама на dsnews.ua

Кабінет міністрів готує механізм субсидій для сімей, які користуються електроопаленням.

Про це розповів на брифінгу перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

За його словами, наразі близько 400 тис. домогосподарств користуються електроопаленням.

"Це і міста, там, де були тарифи в 30-кілометровій зоні атомних станцій, пільгові тарифи, і просто був пільговий тариф на 3000 кіловатів для таких домогосподарств. Уряд пропонує механізм субсидій, тобто монетизації цієї пільги. Раніше це була перехресна субсидія з боку "Енергоатому", зараз це буде просто пряма субсидія для домогосподарств з боку уряду, яка буде надаватися стандартними механізмами", — розповів Корнієнко.

За його словами, для отримання такої субсидії треба буде звернутися до Міністерства соціальної політики. Водночас, не виключено, що уряд передбачить можливість онлайн-звернень.

"Субсидія буде видаватися, починаючи із січня. Тобто навіть заднім числом, якщо люди будуть реєструватися вже в лютому, вона буде і за січень, і за лютий, і далі за березень", — пояснив депутат.

Він уточнив, що буде певний механізм розрахунку субсидії, її розмір становитиме близько 1 тис. грн.

Як писала "ДС", 13 січня премʼєр-міністр Денис Шмигаль доручив уряду підготувати механізм надання субсидій українцям, які використовують електроенергію для опалення.

    Реклама на dsnews.ua