• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

В ціні на бензин в Україні податків вже більше, ніж нафти

Реклама на dsnews.ua
Нафту впала, але податки з нового року зросли, що не дає опуститися ціною

Частка податків у вартості бензину на українських АЗС з січня перевищила частку нафти. Як повідомляє "ДС", про це заявив глава консалтингової групи А95 Сергій Куюн на своїй сторінці в Facebook.

"Міністр (Володимир Демчишин - "ДС") та інші урядовци вже засвоїли, що ціна на бензин вже складається не стільки нафти, скільки податків. До речі, переживаємо історичний момент: з січня 2016 року частка податків у вартості бензину на українських АЗС перевищила частку нафти. Так, нафта впала, але податки з нового року зросли, притому зросли євро і сповзаючий курс штовхає гривневу ціну вгору", - заявив Куюн.

Експерт стверджує, що за розрахунками Міненерго, об'єктивна ціна на А-95 становить 19,8 грн/л, а середня по ринку ціна на вчора була 19,37 грн/л.

"Іншими словами, більше половини ринку торгує навіть дешевше, ніж хотіло б міністерство. Вище стоять лише преміальні мережі, у яких є свої резони - падіння продажів з-за нерівної конкуренції з бодяжниками, зростання витрат на утримання всієї цієї преміальної краси і т. д.", - зазначив він.

З проблем трейдерів Куюн виділив той факт, що НБУ не продає валюту для передоплат за паливним контрактами.Також експерт нагадав, що за підсумками вчорашнього засідання у Демчишина трейдери погодилися знизити ціни на паливо.

"Міністр пообіцяв поговорити з НБУ (а в нього там є знайомі, як ви знаєте), а трейдери пообіцяли впасти при першій можливості. яку відкриває січневий свал нафтових котирувань. Думаю, 50 коп./л питання практично вирішене, подальший рух буде залежати від динаміки зовнішнього ринку. І, безумовно, від курсу. Але в цьому питанні безсилий навіть Демчишин з його зв'язками в НБУ, в цьому він чесно зізнався", - розповів Куюн.

Читайте також:

Як повідомляла "ДС", 13 січня міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин і ключові нафтотрейдери України домовилися, що ціни на бензин і дизельне паливо повинні відреагувати на падіння вартості нафти протягом двох тижнів.

    Реклама на dsnews.ua