• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

В УЗ розраховують на 9 млрд грн доходів у 2021 році

Реклама на dsnews.ua

Фінплан АТ «Укрзалізниця» передбачає 9 мільярдів гривень доходів за надання послуг з пасажирських перевезень залізничним транспортом

Про це заявив керівник філії «Пасажирська компанія», в.о. члена правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський, передає "ДС" з посиланням на сайт УЗ.

«Моє завдання — розробити спільно з парламентаріями і представниками державних і місцевих органів влади ефективний механізм РSО. Це не про бюджетні «подачки» або субсидування, а про замовлення на конкурсній основі послуг з перевезення пасажирів. Зараз, на жаль, ми щороку маємо борги в сотні мільйонів за перевезення пільгових категорій», — уточнив в.о. члена правління "Укрзалізниці".

Він додав, що такого результату компанія досягне не лише за рахунок оптимізації витрат і комерційних доходів, а і завдяки впровадженню Public Service Obligation (PSO) — ринкової моделі замовлення транспортних послуг, при якій держава і місцева влада оплачують перевізникам вартість соціально значущих маршрутів. Такий механізм буде прописано в новому Законі «Про залізничний транспорт».

Перцовський додав, що на "Укрзалізниці" важливо визначити організатора тендера — сторону, яка встановлює, які маршрути є соціально важливими, на який термін будуть проводитися такі закупівлі (в Європі такі контракти укладаються на 10-15 років), та бюджети яких рівнів будуть використовуватися для покриття витрат.

«Паралельно ми спілкуємося з Запорізькою та Дніпропетровської ОДА та депутатами місцевих рад, щоб провести там пілотний проєкт з використанням PSO. Під них ми залучимо кредити ЄІБ і ЄБРР, у яких є програми, розраховані на розвиток місцевого транспорту. За ці кошти оновимо рухомий парк. Сподіваємося, що населення побачить економічний ефект», — підсумував в.о. члена правління "Укрзалізниці".

    Реклама на dsnews.ua