• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

У Верховному суді Британії підтвердили юрисдикцію суду Англії за позовом "Приватбанку" проти Коломойського

Верховний суд Великобританії підтвердив юрисдикцію Високого суду Англії і Уельсу на розгляд позову "Приватбанку" проти екс-співвласників фінустанови Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова
У Верховному суді Британії підтвердили юрисдикцію суду Англії за позовом "Приватбанку" проти Коломойського
У Верховному суді Британії підтвердили юрисдикцію суду Англії за позовом "Приватбанку" проти Коломойського
Реклама на dsnews.ua

Про це зазначено в повідомленні прес-служби "Приватбанку", передає "ДС".

"Верховний суд Сполученого Королівства відмовив у задоволенні клопотань, поданих Ігорем Коломойським, Геннадієм Боголюбовим і шістьма компаніями, зареєстрованими в Англії та Британських Віргінських островах, про дозвіл оскаржити рішення Апеляційного суду від жовтня 2019 року, яке повністю скасував рішення Високого суду Лондона від листопада 2018 року, і яким було підтверджено, що англійський суд має юрисдикцію розглядати позов "Приватбанку" щодо шахрайства, вчиненого за попередньою змовою осіб", - йдеться в повідомленні.

Верховний суд підтвердив, що в задоволенні клопотань про дозвіл на оскарження повинно бути відмовлено "оскільки клопотання не стосуються питань права, які повинні розглядатися в даний момент".

Верховний суд також зобов'язав Коломойського, Боголюбова і приналежні їм компанії відшкодувати витрати, понесені "Приватбанком" у зв'язку з їх невдалими клопотаннями.

"Таким чином, у Коломойського, Боголюбова і компаній більше немає ніяких способів оскарження, тому позов Банку в подальшому буде розглядатися по суті у Високому суді Лондона. Банк упевнений, що в кінцевому рахунку йому вдасться відшкодувати понад $3 млрд, які потрібні у виробництвах", - повідомляють у "Приватбанку".

Нагадаємо, в квітні'Приватбанк" подав позов до колишнього власника банку, олігарху Ігорю Коломойському на суму понад $5 млрд.

Як повідомляла "ДС", у березні Високий суд Англії та Уельсу 16 березня підтвердив право нацилнализиованного Приватбанку здійснювати виплати за євробондами, випущеними в 2010 і 2013 роках, не всім пред'явникам.

Довідка. "ПриватБанк" перейшов в держвласність 21 грудня 2016 року на підставі постанови Кабміну від 18.12.2016 № 96 про деякі питання забезпечення стабільності фінансової системи, рішення правління НБУ від 18.12.2016 про віднесення "Приватбанку" до категорії неплатоспроможних та договору купівлі-продажу акцій банку від 21.12.2016 р., а також на підставі листа його колишніх акціонерів, зокрема Ігоря Коломлойского і Геннадія Боголюбова.

Згідно з рішенням Кабміну, держава в особі Мінфіну стала власником повного пакету його акцій, фінустанова було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року уряд вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд грн на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Примітно, що сам Коломойський заявляв, що йому нібито не потрібен сам "ПриватБанк", однак потрібні гроші - $2 млрд компенсації за капітал, який там був до націоналізації.

    Реклама на dsnews.ua