• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Провідне видання Іспанії побувало на секретному виробництві "Метінвесту" Ахметова, де роблять мінні трали

Журналісти провідного іспанське видання EL PAÍS першими побували у секретному цеху компанії "Метінвест", де збирають мінні трали для танків — нагальний інструмент для прориву російських оборонних ліній

Реклама на dsnews.ua

Ці трали є важливою технологією для українських військових, — йдеться у репортажі, передає "ДС".

"Мінні трали "Метінвесту" почали застосовувати влітку минулого року, в розпал контрнаступу на Запорізькому напрямку. Російські позиції на цій ділянці фронту, а також на Донеччині захищають найбільш щільно заміновані за всю історію війн поля, говорять військові експерти. У вересні минулого року члени групи спецпідрозділу "Тор" підрахували для EL PAÍS, що на цьому напрямку фронту може бути п'ять мін на квадратний метр, включно з протипіхотними й протитанковими мінами", — пише видання. 

Зараз компанія виробляє 5-6 тралів на місяць, однак може більше, додає EL PAÍS. Для цього, втім, потрібна підтримка від держави. Адже, враховуючи на складність з отриманням міжнародної підтримки, Україна гостро потребує розвитку власного оборонного потенціалу, вказують іспанські журналісти. 

"Сигнали від союзників України в НАТО вказують, що допомогу буде отримати значно важче. Республіканська партія в Конгресі та Сенаті США блокує 61 мільярд доларів. Уряд Угорщини, близький союзник Москви, також заблокував бюджет підтримки Європейського Союзу в розмірі 50 мільярдів євро. У цьому контексті пріоритетним завданням президента Зеленського є стимулювання розвитку військової промисловості країни й залучення великих західних виробників оборонної продукції до створення виробничих центрів в Україні", — наголосили у іспанському виданні.  

Великі іноземні компанії вже висловили готовність розвернути виробництво в Україні – про це заявили у німецькому концерні Rheinmetall та британській компанії BAE. Водночас, враховуючи ризикованість інвестицій, іноземці не поспішають вкладати кошти в Україну, пише EL PAÍS. Тоді на допомогу приходить український приватний бізнес. 

"Акціонер "Метінвесту" Рінат Ахметов залишився вірним Україні, на відміну від інших донбаських бізнесменів. Його зобов'язання захищати Україну залишилися незмінними, і "Метінвест" долучився до розвитку оборонної промисловості. Це було зроблено саме тоді, коли президент України назвав розбудову національної військової промисловості питанням життя та смерті", — пише видання. 

Як відомо, від початку повномасштабного вторгнення "Метінвест" спрямував на допомогу Україні вже 4,8 млрд грн. З цієї суми понад 2,5 млрд грн – допомога бійцям в межах мілітарної ініціативи "Сталевий Фронт" Ріната Ахметова. Це робить компанію найбільшим приватним донором ЗСУ.

    Реклама на dsnews.ua