• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Від України інвесторів відлякує не корупція, — посол ЄС

Іноземних інвесторів від вкладення грошей в Україну відлякує не рівень корупції, а недосконалість судової системи

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив посол ЄС в Україні Матті Маасікас під час "живого чату" в мережі Facebook з представниками Євросоюзу в країнах Східного партнерства, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Судова реформа – серед головних речей, які все ще треба змінити в Україні на її шляху до Європи та наближення до ЄС… Судова система — це щось таке, що не було реформовано в Україні за всі 30 років її Незалежності – в серпні ми як раз будемо відзначати цю річницю. Опитування серед представників бізнесу, що працюють в Україні, або цікавляться Україною, говорять, що вже не корупція , але (недосконала) судова система є першим фактором, який відлякує потенційних інвесторів та примушує їх сумніватися, чи інвестувати гроші в Україну", — сказав дипломат.

Він нагадав висловлювання Високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля, який, коментуючи хід судової реформи в Україні, назвав її «матірʼю всіх реформ».

«Безумовно, він має рацію, наш начальник. В рамках групи підтримки, разом з країнами "Великої сімки", ми поділилися з владою і громадськістю України дорожньою картою, яка містить кроки, що потрібно зробити, з нашої точки зору, для правильної реформи судової системи. В основі цих пропозицій, в основі будь-якої змістовної реформи, є реформа Вищої ради правосуддя, тих структур, які проводять адміністрування бюджету судів, та тих, що призначають суддів", — підкреслив Маасікас.

Він зазначив, що Україна має широку підтримку в цій роботі з боку міжнародних партнерів. Європейська сторона надає експертів, виділяє гроші, в разі необхідності, щоб ця реформа просувалася вперед.

"Дійсно важливі політичні питання в цій країні потребують підтримки з боку лідерів. Президент Володимир Зеленський запропонував певні заходи. Але потрібен такий постійний поштовх від президента, який демонструватиме, що це є пріоритетом, і що це дійсно необхідно. Ваша країна має всю міжнародну підтримку для цього", — сказав посол ЄС.

Нагадаємо, 2 лютого Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №4229 "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та Закону України "Про Вищу раду правосуддя".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua