• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Вищий стандарт. Як TERWIN значно покращить логістичну інфраструктуру України

В Україні зростає попит на логістичну інфраструктуру високого рівня. А отже, настав час для реалізації великого інвестпроєкту вартістю близько $700 млн

Реклама на dsnews.ua

Будь-який успішний бізнес робить свій внесок в економіку та підтримку Української держави. А об´єднання зусиль багатьох компаній може справити стратегічний вплив на економічний розвиток країни — створення нової інфраструктури та потужностей . Один із таких стратегічних гравців в Україні — корпорація TERWIN, яка об´єднує 17 компаній з різних галузей, щоб "підвищити ефективність кожного бізнесу та залишатися економічною опорою для держави".

Найвідоміші компанії, що обєднує TERWIN — EVA і VARUS — не потребують представлення, але це лише вершина корпоративного айсберга. Щоб усе працювало, потрібно було відшліфувати стандарти корпоративного управління, відлагодити бізнес-процеси і забезпечити інфраструктуру, зокрема логістичну, для кожної компанії. Останнє завдання набуло особливої актуальності в останні роки, під час переорієнтації каналів постачання та в умовах браку в Україні складських приміщень високого класу.

Завдяки таким мережам, як EVA і VARUS, у корпорації є тривалий та успішний досвід управління логістичними процесами у багатьох регіонах. Тому саме TERWIN, розуміючи потреби ритейлерів, вирішила покращити інфраструктуру і запустити один з найбільших інвестпроєктів в країні — WINHUB.

Логістичні хаби класу "А"

WINHUB — це масштабний проєкт на $700 млн з розвитку логістичних потужностей України. Передбачається будівництво складських приміщень класу "А". Це вищий стандарт складського зберігання на понад 1 млн кв. м у чотирьох областях — Львівській, Дніпропетровській Одеській та Київській. У планах TERWIN не просто побудувати склади, а розгорнути повноцінну інфраструктуру для бізнесу. Хаб проєктується на принципах енергоефективності, екологічності та ергономічності. Енергоефективність — це максимально розумне використання ресурсів і технологій енергоощадження. Екологічність — використання альтернативних джерел енергії та стічних вод,повний цикл роботи з відходами, тарою та упаковкою. Ергономічність — максимально ефективне використання всіх просторів хаба.

Здавалося, що інвестиції з таким масштабом і розмахом під час війни — це значний ризик. Однак рішення насправді зважене та прораховане, бо в Україні є попит на таку логістичну інфраструктуру. Для порівняння, сьогодні на наших теренах лише 1,5 млн кв. м складських приміщень відповідного класу, а в сусідній Польщі — 30 млн кв. м.

Реклама на dsnews.ua

Що ж саме так привертає увагу в новітній логістичній інфраструктурі, яку обіцяють розробники? Очевидний плюс для бізнесу — це скорочення операційний витрат завдяки підвищенню ефективності використання складських площ і, отже, прискоренню доставки. У TERWIN обіцяють впроваджувати на своїх об´єктах передовий досвід світової логістики та готувати висококласний персонал ще зі студентської лави. Для цього відкриють R&D-центр та встановлять партнерські відносини з профільними ВНЗ України і світу.

Новітні складські потужності проєктуватимуться так, щоб задовольнити якомога ширше коло клієнтів. WINHUB працюватиме з експортом та імпортом на базі митно-ліцензійних складів хаба та супутніх митних сервісів. Він зможе поєднувати в одному місці автомобільний і залізничний транспорт — така інтермодальність дозволить працювати з вантажами різних типів та оперувати великими партіями товару. Зрештою, на всіх на локаціях передбачать різні типи складів під вимоги потенційних орендарів.

Міністерство економіки України включило WINHUB до списку найбільш перспективних інвестиційних проєктів, які у червні представлялися на Ukraine Recovery Conference в Берліні. Своєю чергою TERWIN вже проводить переговори із західними інвесторами, які розглядають можливість долучитися до проєкту.

 "Саме виходячи з потреб ринку і власних торговельних мереж, ми запустили будівництво логістичного хаба на 1 млн кв. м у чотирьох областях України і почали проводити перемовини із західними інвесторами щодо реалізації цього проекту", — зазначає Руслан Шостак, президент корпорації TERWIN, співвласник мереж EVA та VARUS.

Розвиток регіонів

У сучасному світі успішні бізнеси дбають про інтереси усіх стейкхолдерів — від власних працівників до місцевих громад і держави.

Безпека — передусім. TERWIN ще на етапі проектування логістичного хабу передбачає повністю облаштовані сховища для 100% персоналу. А самих робочих місць планується створити до 25 тис! До того ж для проектів такого рівня варто враховувати ефект мультиплікатора: на одне робоче місце безпосередньо в логістичному хабі припадатиме два-три нових робочих місця в супутніх бізнесах. Йдеться про хостели, супермаркети, СТО для вантажних автомобілів, дитячі садки, спортзали, фудкорти, підприємства з приймання та перероблення відходів та навіть служби каршерингу автомобілів й електротранспорту.

Зрозуміло, що така бізнес-активність вируватиме у громадах присутності WINHUB. І в них з´явиться більше фінансового ресурсу та ідей для розвитку соціальної інфраструктури, не кажучи вже про безпосереднє підвищення добробуту і професійних навичок місцевих працівників.

Отже, проєкт WINHUB сформувався на перехресті потреб корпоративних бізнесів та українського ринку в цілому. Саме таке поєднання вселяє надію, що інвестори знайдуться і чотири області отримають новітню логістичну інфраструктуру. А з нею й пожвавлення місцевої ділової активності та соціальної сфери. Понад те, реалізація проєкту надасть імпульсу всій економіці. WINHUB дозволить збільшити обсяг складських приміщень класу "А" в Україні на понад 75%, отже, великі іноземні постачальники і ритейлери, що звикли до європейського сервісу, з більшою ймовірністю прийдуть на наш ринок. Україна стане помітною на логістичній мапі світу.

    Реклама на dsnews.ua