• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Відродження промисловості вирішить проблему безробіття і поліпшить добробут українців, — Ігор Палиця

Україна поступово перетворюється на постачальника сировини для розвинених країн світу. Орієнтація на експорт агросировини, залізної руди і металу позбавляє українців шансів побудувати економічно успішну державу. Відродити ж економіку і повернути в країну заробітчан можуть лише потужна промисловість і підтримка національного виробника з боку держави

Ігор Палиця
Ігор Палиця
Реклама на dsnews.ua

У звʼязку зі ситуацією, що склалась в країні, партія "За Майбутнє" закликає уряд невідкладно розробити стратегію відродження промисловості.

"Тільки так можна створити нові високооплачувані робочі місця, вирішити проблему безробіття та повернути українців із заробітків", — йдеться в заяві партії.

У партії нагадали, що за роки незалежності Україна фактично втратила потужну національну промисловість. Так, за офіційною статистикою, частка переробної галузі в ВВП минулого року склала майже 10%, в той час, як тридцять років тому — практично в чотири рази більше.

"Розвиненим країнам вигідно, щоб Україна залишалася чистим експортером сировини. Вони не хочуть конкурувати з українськими товарами на світових ринках, адже за деякими позиціями наша продукція дешевше і якісніше", — відзначили в партії "За Майбутнє".

До того ж щороку в Україні закриваються промислові підприємства, що змушує висококваліфікованих робітників їхати на заробітки за кордон. Сьогодні налічується вже більше 3 мільйонів заробітчан, а щорічні втрати української економіки від трудової міграції складають $27 млрд.

Крім того, пандемія коронавірусу завдала значного удару по економіці, а уряд вкрай невдало справляється з наслідками. Так, за останні 15 місяців підприємці отримали майже 400 млрд грн збитків, а відсутність державної підтримки змусила підприємства переходити "в тінь" і звільняти працівників. За останній рік майже 2 мільйони українців залишилися без роботи. За офіційною статистикою, сьогодні кожен десятий громадянин не може працевлаштуватися.

Як зазначив лідер партії "За Майбутнє", народний депутат Ігор Палиця, економічна політика України повинна ґрунтуватися на філософії економічного патріотизму. Держава має підтримувати національного виробника та активно впроваджувати локалізацію виробництва. Міцний вітчизняний бізнес зможе стати рушійною силою відродження економіки та покращення добробуту українців.

    Реклама на dsnews.ua