• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Світовий банк надасть $39 млн на продовження лінії швидкісного трамваю у Києві, – Мінінфраструктури

Як повідомляє Міністерство інфраструктури, уряд схвалив залучення позики Світового банку в розмірі 39 млн доларів США для будівництва лінії швидкісного трамваю від вулиці Старовокзальна до станції метро "Палац спорту" із заїздом на Вокзальну площу в Києві. Якщо міська влада діятиме ефективно, будівництво лінії з одночасною реконструкцією вулиць, якими вона буде проходити, може розпочатися вже наступного року

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков після прийняття рішення Кабміном.

"Нарешті розморожено один із ключових проєктів розвитку пасажирського електротранспорту у столиці. Він дозволить продовжити лінію швидкісного трамваю до центру міста та розвантажити червону гілку метро, зокрема і станцію метро "Вокзальна", яка наразі виконує функцію великого транзитного вузла", — сказав Кубраков.

Він також закликав інші міста брати участь у розвитку екоорієнтованих проєктів, а центральна влада готова максимально сприяти і допомагати залучати додаткові інвестиції.

Київський проєкт продовження лінії швидкісного трамваю було розроблено ще в 2015 році. Зрушити його реалізацію з мертвої точки дозволила Угода між Україною та Світовим банком щодо розвитку міського громадського транспорту. Зараз у КМДА вже завершують підготовку техніко-економічного обґрунтування проєкту.

Продовження лінії швидкісного трамваю до Палацу спорту має велике значення для поліпшення транспортної інфраструктури столиці. За рахунок нової лінії буде покращено сполучення між мікрорайонами Правого берега Києва, в тому числі з Центральним залізничним вокзалом і центром міста. Святошинсько-Броварську гілку метрополітену буде розвантажено, а кількість приватного транспорту в центрі зменшиться.

Крім цього, швидкісний трамвай дозволить поліпшити екологічну обстановку в центрі Києва за рахунок зменшення кількості заторів.

Раніше повідомлялося, що у Києві також планують добудувати Дарницький залізнично-автомобільний міст. Цей об'єкт включили до програми президента Володимира Зеленського "Велике будівництво". 4 жовтня АТ "Укрзалізниця" підписала контракт з підрядником.

    Реклама на dsnews.ua