• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Висотне будівництво — ознака економічного розвитку країни й міста, — засновник і керуючий партнер DIM Олександр Насиковський

Висотне будівництво завжди було і залишається ознакою економічного розвитку країни й міста. Хмарочоси вже давно стали частиною міського вигляду світових столиць, а архітектори і забудовники змагаються дизайном і унікальністю концепцій висотних будівель

Олександр Насиковський
Олександр Насиковський
Реклама на dsnews.ua

Про це в інтервʼю виданню Pragmatika розповів Олександр Насиковський, засновник і керуючий партнер групи компаній DIM.

"За даними Ради з висотних будівель і міського середовища проживання (CTBUH), 2019 рік став рекордним у будівництві хмарочосів: 26 веж висотою понад 300 м. У той же час 2020 рік показав різке зниження висотного будівництва і, в першу чергу через пандемію. Загальна кількість хмарочосів упала на 20%. За останній рік було побудовано 106 будинків висотою понад 200 м у порівнянні з 133 в 2019 роком. Це найнижчий показник із 2014 року", — зазначив Олександр Насіковський.

За його словами, в Києві в цілому попит на висотні проєкти залишиться, тому вертикальне будівництво продовжиться. Головною причиною є урбанізація і необхідність на обмеженій ділянці землі сконцентрувати велику кількість комерційних і житлових приміщень, створити інфраструктуру для сучасного городянина.

Олександр Насіковський підкреслив, що висотне будівництво дозволяє вирішити проблему забезпечення житлом швидко зростаючого міського населення.

"Концепції, функціональність і дизайн сьогодні грають ключову роль не тільки у висотних будинках, але і в малоповерхових багатофункціональних комплексах. Передові технологічні та архітектурні рішення роблять висотне будівництво все більш стійким і безпечним, а насичена внутрішня інфраструктура створює прототип цілого соло-міста і дозволяє задовольнити будь-які потреби тут і зараз", — зазначив Олександр Насіковський.

За його словами, наочний приклад якісних трансформацій висотного будівництва — ЖК А136 Highlight Tower, який представляє собою 33-поверховий будинок висотою 100 м із лаконічними, правильними геометричними формами, чіткими, стриманими лініями фасаду і великою кількістю скління.

"Цей проєкт функціонально продуманий і по вертикалі різноманітно зонований: тут є діловий простір для зустрічей і роботи, коворкінг і колівінг, лаунж-зони для відпочинку, спілкування і соціальної взаємодії з сусідами, фітнес-зона, дитяча інфраструктура — все, що потрібно сучасній людині, і навіть більше", — розповів Олександр Насіковський.

Зазначимо, що Руслана Грабко, директорка з продажу компанії DIM, в інтервʼю виданню "НВ" розповіла, що, незважаючи на пандемію, компанія продовжувала будівництво своїх обʼєктів. Зокрема, активно зводиться ЖК А136 Highlight Tower.

"У нас на вулиці Антоновича є проєкт А136 Highlight Tower, він зараз якраз на рівні активного будівництва, вже побудовано девʼятий поверх. І це, з одного боку, виклик із огляду на те, що непросто організувати робочий будівельний процес на будмайданчику в центрі міста. Ви можете подивитися в онлайні, на нашому сайті, як розвивається і росте проєкт і що ми робимо. Ми зберегли темп і в першому кварталі 2022 року плануємо завершити цей проєкт", — розповіла Руслана Грабко.

    Реклама на dsnews.ua