• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Як працюватимуть "інвестняні": Кабмін встановив вимоги до претендентів-інвесторів

Кабінет міністрів затвердив вимоги до заявників, які мають намір реалізувати інвестиційний проєкт зі значними інвестиціями та отримати державну підтримку. Такі вимоги стосуються фінансової спроможності потенційних інвесторів

Кабмін
Кабмін
Реклама на dsnews.ua

Відповідний проєкт постанови ухвалено у середу, 23 червня, під час засідання Кабміну, передає "ДС".

Зокрема, заявник повинен відповідати одночасно всім обовʼязковим критеріям щодо фінансової спроможності, а саме:

  • критерію достатності власного капіталу;
  • критерію достатності чистого операційного грошового потоку;
  • критерію наявності джерел фінансування для покриття значних інвестицій.

Відповідність таким критеріям підтверджується шляхом подання до Мінекономіки у складі заявки відповідних документів. Документи або їхні копії, які оформлені іноземною мовою, повинні бути легалізовані у встановленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.

Для кожного критерію встановлюються мінімальні значення показників з урахуванням розміру значних інвестицій в обʼєкти інвестування протягом терміну реалізації інвестиційного проєкту.

1) Критерій достатності власного капіталу

Власний капітал означає різницю між вартістю всіх активів і вартістю всіх зобовʼязань, виражену в розмірі статутного капіталу, нерозподіленого прибутку, резервних фондах та інших формах власного капіталу заявника.

За цим критерієм заявник повинен мати власний капітал у розмірі не менш ніж 20% від запланованого обсягу значних інвестицій в обʼєкти інвестування станом на кінець останнього фінансового року, що підтверджується аудиторським звітом.

2) Критерій достатності чистого операційного грошового потоку

Чистий операційний грошовий потік означає доступні грошові кошти, отримані від операційної діяльності за вирахуванням витрат у процесі ведення операційної діяльності.

За цим критерієм заявник повинен мати чистий операційний грошовий потік у розмірі не менш ніж 20% від запланованого обсягу значних інвестицій в обʼєкти інвестування на кінець останнього фінансового року, що підтверджується аудиторським звітом.

3) Критерій наявності джерел фінансування для покриття значних інвестицій

Наявність джерел фінансування для покриття значних інвестицій означає можливість заявника забезпечити власними та/або залученими коштами здійснення значних інвестицій в обʼєкти інвестування протягом терміну реалізації інвестиційного проєкту зі значними інвестиціями.

За цим критерієм заявник повинен підтвердити наявність джерел фінансування для здійснення значних інвестицій в обʼєкти інвестування в повному обсязі за рахунок власних та/або залучених коштів.

Нагадаємо, на початку лютого президент Володимир Зеленський підписав закон "Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями в Україні". Зі свого боку Кабінет міністрів уповноважив Офіс із залучення і підтримки інвестицій (UkraineInvest) супроводжувати інвесторів у передбачених законом процедурах. Головою наглядової ради Офісу призначений голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія.

Зокрема, законом передбачено, що державна підтримка може надаватися інвестору у формі податкових, митних та інших пільг, а саме:

  • звільнення від сплати податку на прибуток підприємств і мита під час ввезення на митну територію України нового устаткування;
  • надання права на користування земельною ділянкою для реалізації інвестиційного проєкту зі сплатою орендної плати на спеціальних умовах;
  • забезпечення обʼєктами суміжної інфраструктури (автомобільні дороги, лінії звʼязку, засоби тепло-, газо-, водо- та електропостачання, інженерні комунікації тощо) шляхом будівництва/реконструкції такої інфраструктури за державний рахунок.

Водночас загальний обсяг державної підтримки не може перевищувати 30% від суми інвестицій у проєкт. А ось сам розмір інвестицій повинен перевищувати 20 млн євро (в еквіваленті).

У процесі реалізації проєкту необхідно забезпечити створення не менш ніж 80 робочих місць із середньою зарплатою працівників, яка не менш ніж на 15% має перевищувати середню заробітну плату щодо відповідного виду діяльності в регіоні, де втілюється інвеспроєкт, за попередній календарний рік. Термін реалізації проєкту не може перевищувати 5 років.

Ще одна умова – реалізація інвестпроєкту на території України у сферах переробної промисловості (крім діяльності з виробництва та обігу тютюнових виробів, спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв), зокрема у сфері переробки корисних копалин (крім камʼяного і бурого вугілля, сирої нафти і природного газу), поводження з відходами, транспорту, складського господарства, поштової та курʼєрської діяльності, логістики, освіти, охорони здоровʼя, мистецтва, культури, спорту, туризму, рекреації.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua