• USD 41.5
  • EUR 45.3
  • GBP 54
Спецпроєкти

Як відключатимуть світло 9 липня: в "Укренерго" розповіли, скільки черг заплановано

9 липня обленерго в регіонах України застосовують обмеження протягом всієї доби

Світло
Обленерго в регіонах України застосовують обмеження протягом всієї доби / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні "Укренерго", передає "ДС".

"Сьогодні, 9 липня, обленерго застосовують обмеження споживання протягом всієї доби. Зранку і до 14:00 застосовуються 2 черги графіків погодинних відключень. Далі — з посиленням спеки — планується застосовувати 3-4 черги", — кажуть у відомстві. 

Як зазначається, максимальне споживання електрики в понеділок, 8 липня, з настанням робочого тижня та підвищенням температури повітря по країні, на 10% перевищувало аналогічний показник 7 липня. 

"Укренерго" нагадує, що споживачі кожної області поділені на 6 черг. Черга — це група побутових споживачів та бізнесу, які споживають певну кількість мегават. Споживання в областях відрізняється за обсягами, оскільки залежить від обсягу споживання критичної інфраструктури, та кількості промислових підприємств, які імпортують понад 80% обсягу свого споживання. 

Скільки черг застосовувати у всіх регіонах одночасно — визначає диспетчерський центр "Укренерго" для компенсації дефіциту енергії в системі. Яка тривалість черги та яку чергу відключати саме зараз — визначають обленерго у кожному регіоні. 

"Умовно, 1 черга графіків — 4 години обмежень за добу, 2 черги — 8 годин, 3 черги — 12 годин, 4 черги — понад 12 годин. Але як протягом доби розподілити це навантаження — розраховують обленерго та формують відповідні графіки для кожного регіону", — пояснюють енергетики.

Як писала "ДС", "Укренерго" скасувало вимірювання фактичного рівня споживання у кожній області, яке передбачало скасування графіків відключень на один день. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua