• USD 40.3
  • EUR 43.8
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Вторгнення РФ в Україну вплинуло на економіки країн Європи, — ЄБРР

Прогноз піддається значним ризикам, зокрема через ескалацію геополітичної напруженості та її небажаних економічних наслідків

ЄБРР
ЄБРР очікує, що виробництво в його регіонах зросте на 3% у 2024 році
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Європейського банку реконструкції та розвитку, передає "ДС".

"ЄБРР очікує, що виробництво в його регіонах зросте на 3% у 2024 році проти 2,5% у 2023 році, попри виклики, пов’язані з глобальною геополітичною напругою, включаючи зростання обмежень у торгівлі", — кажуть у банку.

Новий звіт під назвою "Приборкання інфляції" демонструє послаблення інфляційного тиску порівняно з минулим роком, який був відзначений уповільненням економіки через високі ціни на енергоносії внаслідок війни в Україні та відновлення після COVID-19.

Хоча очікується, що зростання прискориться, прогноз трохи нижчий за прогнози минулого вересня з переглядом у бік зниження на 0,2%. Частково це пояснюється повільнішим, ніж очікувалося, зростанням у Центральній Європі та країнах Балтії на початку 2024 року, що повторює повільні економічні показники Німеччини. Економіки південного та східного Середземномор’я стикаються зі слабким зростанням внаслідок наслідків війни в Газі та зниження фіскального стимулювання в Єгипті, тоді як внесок у зростання Центральної Азії від посередницької торгівлі вирівнюється та, як очікується, буде більш скромним у майбутньому.

Як зазначається, в регіонах ЄБРР загалом медіанна прибутковість 5-річних державних облігацій збільшилася на 3 відсоткові пункти в період від початку лютого 2022 року, коли розпочалася війна, до середини квітня 2024-го.

"Прогноз піддається значним ризикам, зокрема через ескалацію геополітичної напруженості та її небажаних економічних наслідків. Хоча поточні зміни в торговельних та інвестиційних відносинах можуть принести користь деяким окремим економікам, не забуваймо, що в глобальному масштабі геополітична фрагментація призводить до неефективності та більшої волатильності", — прокоментувала головний економіст ЄБРР Беата Яворчик..

Наразі ЄБРР працює приблизно у 40 країнах на 3 континентах — від сходу ЄС до Центральної Азії.

Як писала "ДС", за даними Мінекономіки, Україна у квітні вийшла на довоєнні обсяги експорту.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua