• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Юлія Ярмоленко: Формула щастя "Київського БКК"

Голова правління ТОВ "Київський БКК" розповіла про модернізацію підприємства, підвищення рівня безпеки продукції та про те, в яких книгах вона знаходила ідеї для підвищення ефективності своєї команди
Реклама на dsnews.ua

Юлія, розкажіть, наскільки вдало для компанії складається 2019 рік?

- "Київський БКК" почувається стабільно, впевнено і з надією дивиться в майбутнє. Ми виконуємо поточні завдання, генеруємо нові ідеї, займаємося впровадженням інновацій. 2019 рік у нас - це рік підвищення якості та автоматизації виробничих процесів. Наприклад, виробництво тістечок у нас вже автоматизовано, а ось у виробництві тортів деякі операції поки робляться вручну. Ми вже закупили п'ять автоматів, які дозволять знизити частку ручної праці. Але я поспішаю заспокоїти наших клієнтів - наші торти, як і раніше, залишаться такими ж красивими.

На яких інноваціях ви акцентуєте увагу і що вже було впроваджено на виробництві?

- Сьогодні ми сконцентровані на досягнення чотирьох цілей: підвищення оплати праці співробітників, зниження собівартості продукції, створення більш інноваційної продукції, зменшення шкідливих викидів в атмосферу і навколишнє середовище.
У "Київському БКК" вдосконалена система вентиляції, встановлені нові металодетектори і система очищення води. Ми встановили нові електричні котли і поміняли систему освітлення в цехах. У підсумку витрати електроенергії знизилися. Особливу увагу ми приділяємо безпеці, тому встановили додаткові бактерицидні рециркулятори, які знезаражують сировину, повітря в приміщеннях, готову продукцію.

Яку стратегію управління ви використовуєте?

- Якщо люди мотивувати правильно і їх життєві принципи відповідають принципам компанії, в якій вони працюють, вони можуть все. Насправді немає неможливих речей - потрібно зібратися в потрібний час в потрібному місці і скласти правильний і ефективний план.

Ми мотивуємо співробітників і топ-менеджмент. Впровадили на виробництві принципи Кайдзен - вдосконалення себе самого і процесів на підприємстві, багато з яких не мінялися ще з часів СРСР. Ми ж почали шукати, де можна провести удосконалення. Наприклад, як можна запакувати палету з продукцією не за 30 хвилин, а за 27? Адже це - економія 10% часу, яка означає підвищення ефективності, що, в свою чергу, призводить до підвищення зарплати.

Реклама на dsnews.ua

Наскільки легко ви делегуєте повноваження іншим? Як контролюєте роботу команди?

- На початковому етапі ми плануємо стратегічні завдання на рік, потім я ставлю перед топ-менеджментом питання: "Що вам потрібно для того, щоб це впровадити?". Адже у кожного своя історія кар'єри, і кожна людина - індивідуальність: хтось любить постійний контроль, а хтось- свободу дій. Але коли ми домовилися і потиснули руки, то кожен йде і робить свою роботу у своєму персональному режимі. Якщо ж на проміжному етапі я розумію, що щось не так, то можу переключитися з ліберально-демократичного стилю управління на авторитарний. Починаю задавати питання: "Чому не йдемо у графіку? Що було зроблено і що не дало результат?". Щоб можна було при необхідності скорегувати процес. Тому в делегуванні повноважень важлива гнучкість: коли потрібно - дати свободу, а коли необхідно - застосувати жорсткі методи управління.

Які книги ви б порадили прочитати кожному управлінцю, що бажає досягти успіху в своїй справі?

- Я вважаю, що в першу чергу потрібно використовувати власний досвід та інтуїцію, але і в книгах можна знайти підказки. У роботі на "Київському БКК" мені дуже допомогла книга про засади Кайдзен. Мені подобається тема щастя. Я мрію про те, щоб Україна увійшла в топ-50 за індексом щастя. Зробити так, щоб на підприємстві працював щасливий колектив, - один з викликів для мене. Тому друга книга, яку я б порекомендувала, - це "Доставка щастя" Тоні Шия. Також сюди б я додала "Формула щастя" Мо Гавдат і "Бізнес XXI століття" Роберта Кіосакі.

Якою ви бачите компанію "БКК" через п'ять років?

- Я хочу бачити "Київський БКК" успішною компанією, яка не тільки продовжить дарувати щастя, але і збільшить обсяги виробництва щонайменше в 1,5-2 рази. Ми - компанія-лідер. У 2018 році ми отримали премію "Вибір року" за нашими тістечком, але ми хочемо бути першими і в тортах.

Наша стратегія - бути інноваторами і виробляти якісні продукти, які будуть задавати тон на ринку, підвищувати впізнаваність "Київського БКК".

    Реклама на dsnews.ua